Як вибрати жалюзі

1-15-2021

 

Жалюзи в Украине от компании Никосс-2155

Вже давно не в моді величезні важкі штори, які збирають пил, не пропускають світло і створюють атмосферу якогось музею. Зараз покупці вважають за краще купувати легкі фіранки, які лише декорують область вікна.

А щоб позбутися від надлишку сонячного засобу, а також приховати те, що відбувається всередині від заглядань роззяв на вулиці, жителі квартир і будинків все частіше практикують горизонтальні жалюзі, які набагато практичніше штор і гардин. Про всі види і особливості можна прочитати на сайті https://nikoss.com.ua/ukr/index.html .

Переваги горизонтальних жалюзі

Жалюзі з горизонтальними ламелями мають безліч переваг в порівнянні з іншими системами, що захищають від впливу сонячних променів. Це і декоративні переваги, і функціональні особливості. Ось невеликий список плюсів:

 • стандартні жалюзі досить просто встановити своїми руками, для цього не потрібно викликати майстра.
 • за ними не потрібно по-особливому доглядати. Слід лише щотижня пилососом прибирати пил або протирати ламелі вологою ганчіркою.
 • горизонтальні жалюзі найдешевші серед всіх варіантів на ринку.
 • такі вироби їх пластика, паперу або тканини можна легко зробити самому, проявивши творчість.
 • якщо потрібно максимально точно регулювати кількість світлового потоку, це можуть забезпечити тільки горизонтальні жалюзі.
 • ринок має багато пропозицій, що відрізняються за кольором матеріалу, його виду, комбінування різних характеристик, що дуже добре для дизайнерів.
 • якщо вибирати між видами жалюзі, то горизонтальний варіант найнадійніший, адже вони досить щільно висять на вікні, не шумлять під час роботи або руху.
 • якщо правильно встановити горизонтальні жалюзі, вони прослужать довго, практично не ламаючись. Ця конструкція відмінно тримає форму і не створює статичну електрику, як штори.
 • при установці жалюзі не потрібно буде виділяти під них додаткове місце, так як вони його майже не займають.
 • встановити деталі конструкції можна навіть на стелю або косі стіни.
 • ламелі покриті спеціальним матеріалом, що дозволяє зберігати їм зовнішній вигляд і не вбирати бруд, жир і пил.

Це основні переваги даної системи. Але є ще й відносні плюси. Так, якщо встановити горизонтальні жалюзі з алюмінію, дерева або пластика (це не принципово), можна візуально збільшити обсяги кімнати, підкреслити її простори, чого не скажеш про шторах, які навпаки крадуть вільний простір.

Горизонтальні конструкції дуже надійні, хоч у деяких і присутня думка, що це не так. Їх складно зламати. Але якщо виходить з ладу одна ламель, доведеться міняти всю конструкцію — це єдиний мінус.

Які є види горизонтальних жалюзі

Горизонтальні конструкції є різних видів, тому покупцям, щоб вибрати найбільш вдалий з дизайнерської точки зору для себе варіант, потрібно знати їх. Це наступні види: Зовнішні-і встановлюють прямо у віконному отворі або перед ним. Мансардні-кріплять до рами або стіни не тільки верхню частину жалюзі, але і нижню, щоб вона не провисала, якщо вікна встановлені не строго вертикально.

1 між рамні – монтуються прямо всередину рами або склопакета для економії площі.

Залежно від ламелей розрізняють класичні (з прямих планок) і хвильові (з хвилястих планок) жалюзі.

Особливості експлуатації горизонтальних жалюзі

З матеріалів для виготовлення планок використовується алюміній, тканина, дерево і пластик.

Алюмінієві жалюзі

Досить універсальні, коштують недорого, служать довго і представлені в різних колірних варіантах. Вони не деформуються з часом, ефективно захищають внутрішнє приміщення від ультрафіолетового випромінювання, зручні в регулюванні. Це найоптимальніший варіант.

Залежно від того, де встановлено вікно (наприклад, на кухні або у вітальні), можна вибрати особливу фактуру матеріалу або його властивості. Так, на кухні корисні будуть ламелі, які не вбирають жир або різкий запах.

Горизонтальні жалюзі хороші тим, що пил з них завжди можна прибрати пилососом, попередньо встановивши на нього м’яку чітку. Можна попрацювати і зволоженою ганчіркою, але акуратно, щоб не погнути ламелі. Після цього їх насухо витирають.

Слід також знати: щоб конструкція послужила довго, зберігши свій первинний зовнішній вигляд, обігрівальні прилади не варто тримати дуже близько до жалюзі. Адже висока температура негативно впливає на будь-який матеріал, деформуючи його. А ось до вологи подібні вироби досить стійкі. Тому їх можна активно використовувати для прикраси ванної, кухні та інших кімнат з постійною вологою. Можна вибрати навіть варіанти, що імітують дерев’яну поверхню, що підійде під будь-який інтер’єр.

Пластикові жалюзі

На відміну від алюмінієвих конструкцій, пластикові, як це не парадоксально, набагато важче. Іноді така конструкція настільки велика, що не витримує власної ваги. Тому, якщо ви зважилися купувати жалюзі з цього матеріалу, вони повинні бути досить міцними. Зате сучасні пластмаси досить екологічні і можуть використовуватися навіть в лікарнях і садках, тому такий варіант варто розглядати.