Програми для управління автозавантаженням

459

В статті як видалити програму з автозавантаження був описаний спосіб як можна переглядати та редагувати список автозавантаження в Windows за допомогою стандартних засобів Windows.
Тепер розглянемо ті самі спеціальні утиліти для роботи з автозавантаженням, описані в статті вище.

Для початку розберемося в тому, навіщо взагалі потрібно користуватися не стандартною програмою Windows для цих цілей, а сторонніми (питання “Навіщо потрібно видаляти програми з автозавантаження” я не буду чіпати, на нього дана відповідь в тій темі).
Відповідь тут проста – в Windows всі стандартні програми мають лише мінімальний набір функцій. Зроблено це випадково чи навмисне, не знаю. Але факт в тому, що дуже часто не вистачає можливостей стандартних програм для задоволення всіх потреб.
Зокрема для роботи з автозавантаженням, встановлена утиліта не видаляє “хвости” програми з реєстру, не дозволяє додавати нові, має мінімальні відомості.
Тому й розробляються утиліти, які можуть допомогти з цим.

Першою програмою уявляю вже описану в статті Програми для очищення системи і реєстру – CCleaner.
Не буду писати про неї все, т. к. в статті вище майже все було написано, напишу лише те, що на вкладці Сервіс – Автозавантаження можна побачити те що нам потрібно:


Тут список автозавантаження розділений не тільки на ті, що запускаються при запуску Windows, але і ті, що запускаються в браузерах і в контекстному меню викликається при натисканні ПКМ по об’єкту).
Ось тільки одним з недоліків даного подання є те, що він показується у вигляді шляхів реєстру, що ускладнює розуміння.

Однією з найбільш популярних програм для управління автозавантаженням досить довго залишається AutoRuns від розробників самої корпорації Microsoft (на цій сторінці можете почитати про неї більш докладно).
Вона не вимагає установки і безкоштовно. Ось тільки російської мови у неї немає, але з базовими знаннями англійської цілком можна розібратися.
Программы для управления автозагрузкой

Вікно програми поділено на 17 вкладок для зручності. За замовчуванням Everything в якій міститься все разом. Крім простого відображення шляху файлу, програма так само відображає всі пов’язані з ним файли, включаючи ключі реєстру.
Видалення з автозавантаження здійсняться шляхом зняття прапорця навпроти програми.

Іншою гарною програмою, має російська мова в інтерфейсі і так само безкоштовною, є Starter.
Після запуску рекомендую відразу встановити російську мову в налаштуваннях:
Программы для управления автозагрузкой

Після того, головне вікно буде представляти із себе наступний вигляд:
Программы для управления автозагрузкой

Крім іншого програма так само показує запущені процеси і служби.

Рекомендую почитати статтю альтернативні диспетчери завдань, які так само мають можливість переглядати автозавантаження.