Zoom в майбутньому році запропонує переклад на 12 мов в реальному часі

71

Залежність від інтернету і засобів зв’язку через нього продовжує залишатися високою, в тому числі через пандемію. Замість спілкування наживо багато спілкуються з особистих питань і по роботі в додатках на кшталт zoom. Іноді робота вимагає спілкування з іноземцями. Щоб допомогти з цим, zoom збирається оновити відеочат.

На цьому тижні було показано безліч нових функцій програми, в тому числі переклади з мови на мову в режимі реального часу. Вже у вересні така можливість з’явиться в бета-версії програми. Поширення у фінальному варіанті програми очікується до кінця року. Список підтримуваних мов ще не визначений остаточно. До кінця 2022 року переклади повинні вестися на 12 мов і транскрипція на 30 мов.

Під час демонстрації показували переклад з англійської мови на японську та китайську субтитри. Також з німецької перекладали на англійську. Допомагає в цьому штучний інтелект і машинний переклад. Алгоритм ші потрібен для аналізу мови, а потім текст на одній мові перекладається в субтитри на іншому.

У розробці функціональності брав участь стартап kites, придбаної zoom на початку літа. Невідомо, чи буде переклад платним і невідомий список з 12 мов. Серед них можуть бути португальська і корейська.

Подібний переклад вже є в skype, хоча зараз це не найпопулярніший додаток. Навіть сама microsoft більше розвиває додаток teams.

Також zoom збирається розширити автоматичну транскрипцію мови, яка зараз працює тільки для англійської мови.