Зменшити розмір фото

670

Інколи потрібно зменшити розмір фото. У даній статті я буду розуміти під розміром – дозвіл. Просто багато людей плутають ці поняття. Але в кінці статті напишу як можна зменшити і розмір так само.
Може бути для того, щоб передати комусь фотографію через інтернет, а фото з фотоапаратів і нинішніх телефонів зараз мають такий дозвіл, що виходять за рахунок цього з великим об’ємом (“вагою”). Тому резонно задатися питанням “А навіщо передавати фото з роздільною здатністю отак 4000х3000 px, коли там все одно цього не потрібно?”. Адже, з одного боку, великий розмір фото означає його якість. Отже чим вище якість, тим більш детальніше відображається вся картинка і дрібні деталі, щоб потім можна було збільшити і побачити що там далеко на горі знаходиться, наприклад. Але з іншого боку, якщо у Вас фото не вимагає такого великого і його не потрібно збільшувати або ж інтернет-з’єднання слабке або лимитированый тарифний план, та й взагалі причин може бути багато, то немає сенсу користуватися таким фото.

Загалом не буду Вас більше мучити передмовою і скоріше перейду до практики.

Зменшити розмір фото можна декількома способами: за допомогою стандартних засобів Windows, з допомогою додаткових програм і онлайн.

Як зменшити розмір (картинки, зображення) фото в Windows за допомогою стандартних засобів?

Під стандартними засобами я маю на увазі найпоширеніший графічний редактор, який є у всіх версіях Windows – це знаменитий Paint.

Чим хороший цей спосіб? Та тим, що навіть цих самих “примітивних” функцій Паинта цілком вистачить для того, щоб по швидкому зменшити розмір фото. Навіть встановлювати нічого не треба.

Клікаємо ПКМ по потрібному нам зображення (фото) та вибираємо з контекстного меню Відкрити -> Paint


Далі відкривається редактор Paint і у верхньому меню вибираємо Властивості
Уменьшить размер фото

І в цьому маленькому віконці пишемо розмір поменше:
Уменьшить размер фото

Загалом там не складно. Можете так само вибрати Одиницю виміру, щоб було зручніше (хоча кому як).
Далі все це справа зберігаєте як зазвичай і насолоджуєтеся результатом.

Як зменшити розмір фото в Windows за допомогою програм?

Для цих цілей краще використовувати програми з статті Альтернативні переглядачі зображень. Огляд.

Я вже писав в тій статті, що зупинив свій вибір на першій, тому покажу як змінити розмір з допомогою FastStone Image Viewer.

Відкриваємо потрібне фото і наводимо курсор миші на лівий край. У ньому міститься список редагування зображень. Зокрема можна або відразу швидко змінити розмір:
Уменьшить размер фото

або вказати вручну, натиснувши на посилання Змінити розмір/DPI
Уменьшить размер фото

В цьому вікні вказуємо розмір (у відсотках пікселях, вибравши з наявних – як Вам завгодно) і тиснемо ОК
Уменьшить размер фото

залишається тільки зберегти.
Можу тут додати, що краще зберегти як файл з іншим ім’ям, щоб не замінювати існуючий. Хіба Мало, раптом потрібен буде оригінал. Але це я так зазвичай роблю. Може Вам простіше буде замінити…

Як зменшити розмір фото онлайн?

Напевно самий простий і швидкий спосіб. Для нього потрібно лише зайти на сайт, який надає можливість зміни розміру, завантажити фото, вказати розмір і зберегти.

Розглянемо декілька популярних сайтів.

1) LIVECHAT

Самий нормальний і адекватний сервіс для зміни розміру фото. У ньому немає нічого зайвого і все дуже просто. Вибираєте зображення, вказуєте на скільки потрібно зменшити, або вручну пишіть розмір (в пікселях), а потім тиснете Завантажити
Уменьшить размер фото

У результаті отримане зменшене фото відразу завантажитися в Ваш комп’ютер і Вас перекине на сторінку з наступною інформацією:
Уменьшить размер фото

Єдиний недолік тут, що я помітив, це той, що не можна скопіювати з запропонованого поля адресу посилання. Хоча вона і знаходиться у полі, але при натисканні на нього відбувається завантаження. Але з іншого боку нам це особливо й не потрібно. Адже головне зменшити і зберегти фото собі. А обійти цей недолік можна натиснувши ПКМ на це поле, або на полі “прямим посиланням на файл” і вибравши в контекстному меню Копіювати адресу посилання.

2) Наступний сайт – Fotoresize. Такий самий простенький і без зайвих “наворотів”.

Вибираємо фото, вказуємо розмір в пікселях, при бажанні заповнюємо поле з текстом і тиснемо Завантажити:
Уменьшить размер фото

В результаті отримуємо зменшене зображення, яке можна завантажити за посиланням:
Уменьшить размер фото

Єдине що я не зрозумів, так це навіщо потрібно полі Якість. Зменшувати якість і так зменшеного фото? Ну це вже знущання. Тим більше вище якість не зробити.
Ну а маленький недолік в тому, що текст для підпису неможливо налаштувати (змінити місце, колір, розмір). Але з іншого боку воно нам і не потрібно особливо.

3) Наступний сайт – це сервіс від Inettools.

Цей сервіс так само допоможе змінити розмір картинки, притому не тільки зменшити, але і збільшити (правда якість буде не найкращим, але воно і зрозуміло).

Заходимо, тиснемо кнопку “Вибрати” і вибираємо фото на комп’ютері. Далі тиснемо кнопку “Завантажити”
Уменьшить размер фото

і переходимо на сторінку, де можна змінити розмір або за допомогою повзунка або вручну прописавши відсотки або пікселі:
Уменьшить размер фото

тепер тиснемо Змінити розмір і знову переходимо на сторінку, де можна переглянути отриманий результат і завантажити його, або ще одну картинку змінити
Уменьшить размер фото

Так само на цьому сайті можна Обрізати фото або Конвертувати, але це вже не для цієї статті.

Недоліком я вважаю те, що при зміні у мене змінилися кольору. Мабуть залежить від формату фото, т. к. якщо завантажити інший формат, то нічого з квітами не відбувається.
І ще недолік в рекламі. Мені вона особисто змішалась перебуваючи прямо зверху.

4) Наступний сайт – Croper який з вигляду такий простенький, але за функціями схожий на редактор зображень якийсь. Зараз Ви в цьому переконаєтеся…

Вибираємо фото як зазвичай і Завантажуємо його:
Уменьшить размер фото

А потім найцікавіше. Потрапляємо на сторінку, де потрібно редагувати. З початку можна розгубитися, але підказки і мій сайт допоможуть Вам.
Наводимо курсор миші на верхнє меню Операції і вибираємо там потрібне нам Редагувати -> Змінити розмір
Уменьшить размер фото

Потрапляємо на сторінку, де потрібно зменшити розмір фото. Робимо це за допомогою повзунка або вручну вказуємо розмір в пікселях
Уменьшить размер фото

Що мені особливо сподобалося в цьому зменшення, так це те, що можна відразу побачити розмір одержуваного зображення.

Після того, як зменшили розмір зображення до потрібного Вам, тиснемо Застосувати, а потім клікаємо ПКМ по зображенню і зберігаємо його звичайним способом, як зберігаєте зображення на будь-якому сайті.
Уменьшить размер фото

Звичайно, там є спеціальна іконка з зображенням глобуса і посилання, в якому нібито завжди міститься посилання на файл, який редагуєте. Але як би я не намагався, мене це посилання перекладала на неіснуючу сторінку. Тому і рекомендую зберігати “по-старому”. Та й якщо скопіювати посилання з цього поля, то потім треба буде здійснювати додаткові маніпуляції для збереження.

Але в цілому сайт залишив досить-таки позитивні враження, адже насправді це простенький такий фоторедактор онлайн, який може не тільки змінити розмір, а так само обробити зображення або накласти ефекти. Головне не забувати натискати кнопку Застосувати, а то здасться що нічого не працює

На цьому все. Тепер Ви точно зможете без праці змінити розмір фото будь-яким способом.

Для довідки, щоб більше плуталися:

Розмір фото – це найчастіше хибне позначення його дозволу. Воно (дозвіл) вимірюється в пікселях (крапках на дюйм). Іноді і в міліметрах і дюймах для Росії. Його Ви можете бачити як “циферки” 320х240, 600х800, 1024х768, 100х100 і т. д. Принцип Ви зрозуміли. Розшифровується як “320 пікселів по ширині і 240 пікселів по висоті”.

Реально ж Розміром фото вважається його “вага”. Це відноситься не тільки до фото, а до всіх файлів. Вимірюється в байтах (b, b), кілобайтах (Кб, кб), мегабайтах (Мб, Mb), гігабайтах (Гб, Gb), терабайтах (Тб, Tb) і т. п. Тут можуть бути абсолютно будь-які цифри. Більш докладно про розміри файлів можете дізнатися в підручниках або в пошуку за запитом “одиниці вимірювання інформації”.
Ось тут трохи поясню. Насправді ці позначення як би синоніми, і не варто мене засуджувати в коментарях що я, як одинак, вважаю головним при поняття “Розмір” – це вага.
Отже, якщо хочете зменшити розмір фото, а дозвіл потрібно залишити, то найбільш правильним варіантом буде змінити формат зображення.

Зробити це можна як за допомогою стандартного Paint’a, так і з допомогою альтернативних переглядачів зображень, посилання на які я давав вище. Вони так само маю можливість зберігати зображення в іншому форматі.

Розглянемо для початку Paint.

Припустимо, що працюєте в Windows 7. Тоді відкриваємо файл як я писав вище (ПКМ -> Відкрити -> Paint), або відкриваємо сам Paint і у верхньому меню вибираємо Відкрити (або комбінація клавіш Ctrl+O).
Уменьшить размер фото

Далі (коли зображення відкрито і знаходиться вже в редакторі) нам потрібно знову натиснути на цю кнопку верхнього меню вибрати Зберегти як вибрати який-небудь інший формат:
Уменьшить размер фото

У Windows XP потрібно натиснути на верхнє меню Файл -> Зберегти як.
З’явиться віконце із збереженням, в якому найголовніше для нас – це поле Тип файлу, в якому і обираємо інший формат:
Уменьшить размер фото

Точно таке ж віконце можна побачити і в Windows 7 і 8 Паінте якщо вибрати в Тому полі Зберегти як -> Інші формати
Уменьшить размер фото

Уменьшить размер фото

Вибравши інший формат для збереження, Ви майже завжди зможете зменшити розмір фото.

Тепер розглянемо зміна розміру через переглядачі зображень. Я не буду показувати все, а візьму, наприклад, лише один переглядач (вже інший) – XnView (другий в огляді).

Припустимо що у Вас вже відкрито зображення. Отже нам залишається тільки натиснути верхнє меню Файл -> Зберегти як і у віконці вибрати тип файлу:
Уменьшить размер фото

як бачите, вибір форматів файлу величезний. У цьому одна з численних переваг альтернативних переглядачів. Тому я дуже рекомендую їх поставити замість стандартного. Істотно полегшите роботу із зображеннями.

Наостанок хочу дати пораду по вибору типу (формату) зображень для зменшення розміру. Найбільш популярним є формат jpg (jpeg), тому якщо фото іншого формату, то краще в нього зберігати. Другим і третім за зменшення розмірів краще брати gif і png.

P. s. якщо хочете зменшити розмір фото відразу декількох фотографій (зображень, картинок), то скористайтеся безкоштовною програмою від Лященко Миколая (офіційний сайт), яка називається SmallFoto.
Вона дозволить змінити розмір відразу цілої групи зображень. Потрібно лише вказати папку із зображеннями і папку куди будуть збережені зменшені зображення. Зменшує дозвіл.
Уменьшить размер фото

Тепер точно все.