Євросоюз придумав правила, яким має підкорятися штучний інтелект

261

Європейські парламентарі взялися за штучний інтелект, а точніше за розробку правового документа з викладенням всіх правил, яким він повинен відповідати. Директива пропонує ІІ дотримувати етичні норми і не порушувати чинні закони. Так, одне з правил вказує на те, що машинна інтелектуальна система повинна підтримувати, а не обмежувати персональність людини.

ЄС опублікував чорновий варіант документа, який зайняв 41 сторінку. Регламентом машинної мережі наказується «дотримуватися закону, етичні норми і бути надійною». У той же час всі ці компоненти повинні мати однакову важливість, і при відсутності будь-якої із складових це повинно бути виправлятися. Крім цього правила говорять, що технології штучного інтелекту повинні орієнтуватися на людину і людство, а також покращувати умови життя і не обмежувати свободу.

Всього в документі прописані сім основних положень, які визначають етичні основи розробки ШІ. Крім того, що системи штучного інтелекту повинні бути надійними і підтримувати суб’єктність людини, вони також не повинні містити помилок і вразливостей для можливого злому. Користувачам же дається вільне право контролювати свої персональні дані, які повинні бути захищені від можливої шкоди.

Європейський документ говорить, що всі нові розробки машинних нейронних мереж повинні підкорятися головною ключовою ідеєю: вдосконалення суспільства і середовища. Директива надає штучний інтелект під контроль громадськості, якої повинні бути відкриті всі подробиці про всі нововведення і розробках систем ШІ. На додаток зазначені правила також передбачають створення спеціальних інструментів, які змогли б відслідковувати відповідальність за результати роботи у сфері ІІ.

Зараз ініціатива Євросоюзу носить статус проекту, який будуть розглядати всі учасники даної індустрії. Їх рішення може суттєво змінити її зміст. Результатом має стати готовий звід вказівок, який буде мати обов’язковий характер для всіх представників даної сфери.

Джерело: http://miranda.org.ua/