Яка версія windows краще і яку вибрати?

714

Для початку розберемося навіщо це взагалі потрібно? Наприклад Ви купуєте ноутбук або ПК без операційної системи (вирішили заощадити гроші, ну і правильно) або з встановленим дистрибутивом Linux (те ж саме, заощадили т. к. він безкоштовний, але часто він незвичний звичайному користувачеві).
І тут перед Вами постає питання – яку ж версію встановити?
Звичайно може бути перше питання буде “А до кого ж звернутися для установки”, але це вже з іншої категорії.
На вибір я пропоную 3 версії операційних систем сімейства Windows – Windows XP, Windows 7 і Windows 8.
З одного боку найпростішим вирішенням даного питання буде поставити останню версію вийшла на даний момент – це Windows 8. Тим більше у Microsoft тенденція з кожним випуском версій прибирати глюки і помилки попередніх версій, так і після цього працювати над новими помилками. Така вже їх природа – помилки та виправлення . Але я б не поспішав з таким вибором, адже не завжди те, що нове означає краще. Так давайте ж розглянемо ці операційні системи і зробимо висновок на якій зупинитися.

1) Переваги і недоліки Windows XP
Преимущества и недостатки Windows XP выборПереваги та недоліки Windows XP вибір

Переваги.
Для кого ж призначена і чим хороша ця версія? Думаю відповідь очевидна, навіть виходячи з того, що протягом дев’яти років з 2003 по 2011 роки ця система користувалася найпопулярнішим попитом. Спитаєте “Чому?” та тому, що люди звикли до того, що у багатьох їхніх знайомих і друзів стоїть саме ця версія, що відгукуються про неї позитивно, так і те, що вона проста в роботі. Все дуже чітко і ясно, і не потрібно часто вдаватися до допомоги друзів і знайомих для пояснення як зробити щось.
Так само за цей час вона “обросла” достатньою кількістю оновлень і доповнень (ще й збірки існують в яких все і відразу Kikik ), що дозволяє встановити її і відразу почати користуватися без потреби звикати і шукати щось нове.
З технічних переваг можна не відзначити той факт, що вона підходить для старих комп’ютерів. Під старими я так розумію що у них слабке залізо і начинка. Вона вимагає значно менше оперативної пам’яті для роботи.
Недоліки.
Найголовніші недоліки пов’язані з залізом і виходячи з цього випливають інші невтішні моменти. Наприклад, вона “не бачить” оперативну пам’ять більше ніж 4 Гб (якщо використовувати 4 Гб і більше, система зможе використовувати тільки 3.25 Гб. ) і підтримує максимум DirectX 9 . Воно й логічно, в той час коли вона випускалася ще не було такого що комп’ютер міг підтримувати 8 Гб оперативної пам’яті, ну а DirectX має специфіку постійно підвищуватися під вимоги. Тому якщо Ви хочете пограти або попрацювати з сучасними графічними редакторами або іграми, то швидше за все Ви цього зробити не зможете.
Так само недоліком є той факт, що цю ОС заркывают і оновлень більше випускатися не буде.

Рекомендовані системні вимоги для Windows XP:
Процесор 300 мГц
Оперативна пам’ять — 128 мб
1.5 гб вільного місця на жорсткому диску.

2) Переваги та недоліки Windows 7
Преимущества и недостатки Windows 7 выборПереваги та недоліки Windows 7 вибір

Переваги.
Через 8 років після виходу Windows XP вийшла ця версія. Хоча і була як би “проміжна” нестабільна версія Windows Vista, але вона не отримала належного поширення і я б швидше відніс її до бета-версії перед виходом сімки.
Думаю найбільшим достоїнством її інтерфейс Aero. Насправді сімка куди більш красивіше і зручніше ніж XP. Є тільки маленький нюанс – чим “вище” Ваша версія Windows 7 тим більше можливостей Ви отримаєте (я маю на увазі випуски Домашня Базова, Розширена, Корпоративна, Професійна і Максимальна). Я взагалі люблю все функціональне (мало, стане в нагоді коли небудь) тому на ПК у мене Максимальна, а на ноут Базова (все одно на ньому тільки в поїздках працюю).
Так само перевагою є те, що в Windows 7 існує мало кому помітна служба під назвою UAC (User Account Control). Це те саме віконечко яке вискакує у Вас при діях з особливо важливими утилітами (файлами) і запитує дозвіл на зміну. Це своєрідна “захист від дурня”, тобто коли вийде таке повідомлення, Ви можете подумати “А чи варто мені це робити? Раптом зашкодить комп’ютера” і можете відмовитися від гріха подалі. Добре якщо це повідомлення виходить при виконанні Ваших дій, а якщо воно просто так вийде? Тут вже варто задуматися про віруси, хакерів і тому подібних і перевірити антивірус. А антивірус все таки обов’язковий, тому що в наш час всякі “нехороші” люди навчилися робити так, що можна обминути й такий захист цієї служби.
Ще з переваг можна відзначити те, що Windows 7 добре справляється з бездротовими мережами, а саме Wi Fi . Що природно, адже в пору виходу Windows XP це було ще мало поширена. В ній вже вбудовані всі драйвера для підтримки даної функції (особливо якщо у Вас моноблок, ноутбук або нетбук), але і для ПК можна поставити планку в порт і Ваш комп’ютер зможе використовувати Wi Fi як завгодно.
Ну і наостанок не можу не відзначити те, що в Windows 7 вже вбудовані найбільш відповідні драйвера для Вашого комп’ютера. І після того як Ви її встановили, Вам залишається тільки встановити парочку драйверів які йдуть зазвичай разом з Вашим комп’ютером, камерою, телефоном тощо пристроями. Ну або скористатися програмою для пошуку невстановлених драйверів, знайти і відновити їх.

Недоліки.
От чесно, за роки роботи з Windows 7 ще не знайшов більш менш важливих недоліків. Хіба що деякі старі ігри і програми не йдуть на ній. Звичайно в ній це передбачена і можливий запуск в режимі сумісності з більш старими версіями Windows, але як я не намагався часом так запустити – у мене нічого не вийшло.

Рекомендовані системні вимоги для Windows 7:
Процесор — 1 гГц
Оперативна пам’ять — 1 гб для 32х-бітної версії і 2 гб для 64х-бітної версії
Відеокарта з підтримкою DirectX9
16 гб вільного місця на жорсткому диску для 32х-бітної версії і 20 гб для 64х-бітної версії.

3) Переваги і недоліки Windows 8
Преимущества и недостатки Windows 8 выборПереваги та недоліки Windows 8 вибір

Переваги.
Стиль Metro. Ох вже цей хвалений стиль метро…. Але тим не менш, це перевага. Спочатку, правда незручно, але через якийсь час звикаєш і починаєш розуміти всю принадність даного інтерфейсу прийшов на заміну Aero Windows 7.
Багатоплатформність. Ця Вісь вийшла не так давно, а саме 3 місяці тому. 26 жовтня 2012 року був опублікований її офіційний реліз. Отже вона орієнтована на більш часті потреби користувачів, зокрема її можна ставити не тільки на ПК, ноутбук або нетбук, а так само на моноблоки і планшети. Досягається це шляхом того, що в ній передбачений сенсорний ввід даних (для цього і був придуманий стиль метро – ці квадратики і прямокутники).
Швидкість завантаження. Це вже я взяв з оф сайту майкрософта, але до достоїнств відніс тому що він лише в долі секунд швидше завантаження чистої Windows 7 (перевірено досвідченим шляхом) і можете не вестися на відеоролики компанії.
Вбудований антивірус. У цій версії йде вже вбудований антивірус від самої компанії Microsoft. В принципі непоганий і безкоштовний антивірус. Сам ним користуюся і іншим рекомендую.
Більш тісний зв’язок з інтернетом, тобто інтернет там потрібен практично завжди. Якщо у випадку з windows 7 або windows XP можна було заборонити програми або підключити інтернет, але не бути в ньому, то тут як тільки з’явиться інтернет система відразу почне щось качати і оновлювати. Може це і недолік (особливо для тих хто користується 3g USB-модемами), але я вважаю що це більше гідність бо завжди знаходишся в курсі всіх подій (особливо якщо встановлені інформаційний гаджети) і система постійно оновлена.
Недоліки.
На мою думку вона ще досить “сира”, над нею ще треба попрацювати. Адже як зазвичай буває після виходу нової версії відразу починаються пошуки її вразливостей, глюків, помилок, особливо над цим намагаються різного роду хакери. Враховуючи той факт, що вона тісно пов’язана з інтернетом, то Ваші дані будуть практично відразу доступні зловмисникам. Часом не врятує навіть антивірус.
В неї можна встановлювати програми з інших сайтів. Тобто раніше було простіше – знайшов в інтернеті потрібну програму, скачав архів або exe файл, запустив, встановив і користуєшся. Тут же вирішили убезпечити зробити трохи по – іншому- тепер потрібно шукати і скачувати утиліти через вбудований Windows Store – магазин Windows. Аналог AppStore у айфонів і Google Market у андроїдів. Особисто мені здається це недоліком, ніж перевагою, хоча…

Рекомендовані системні вимоги для Windows 8:
Процесор: 1 гігагерц (ГГц) або вище з підтримкою PAE, NX і SSE2 (детальніше)
ОЗП: 1 гігабайт (ГБ) (для 32-розрядної версії або 2 ГБ для 64-розрядної версії.
Вільне місце на жорсткому диску: 16 гігабайт (ГБ) (для 32-розрядної версії або 20 ГБ для 64-розрядної версії.
Графічний адаптер: графічний пристрій Microsoft DirectX 9 з драйвером WDDM.

Ось в принципі і все про порівняннях. Тепер розберемося що ж все-таки вибрати і встановити.
Хоча зараз виробники програм і гра випускають свої продукти з підтримкою всіх цих версій, але все частіше відмовляються від Windows XP (тому що ресурсів у неї не вистачить) і не включають Windows 8 (не встигли ще “поєднати”).
На своєму досвіді я б рекомендував зупинити свій вибір на Windows 7 і бажано на Максимальній (Ultimate). Просто тому що сам користуюся і не бачу сенсу переходити на ту ж саму 8ку. Я взагалі вважаю що 8ка це як “вхід” інший операційки, як це було з windows vista перед виходом windows seven. Просто Microsoft поспішати і штампує випускає системи в першу чергу, а виправленням помилок займається вже знехотя (це особисто моя думка).
7ка на даний момент є найбільш стабільною і популярною версією windows. Та і ноутбуки, комп’ютери, нетбуки зараз випускають вже з передвстановленою windows 7 (хоча почали впроваджувати вже і windows 8). І нинішнє залізо комп’ютерів дозволяє встановлювати windows 7. Навіть на нетбуки йде спеціальна редакції windows 7 Starter (початкова).
Windows XP я б рекомендував ставити тим, хто з нею знайомий ще з бородатих 2000х років, якщо у нього старенький комп’ютер або новий, але залізо не дозволяє ставити навіть Windosw Starter.
Ну а з установкою Windows 8 я б рекомендував все таки попридержаться хоча б коду мінімум коли вона буде більш-менш відрегульована і виправлена.

Беріть участь в опитуванні, залишайте коментарі

Windows XP
Windows 7
Windows 8

Голосувати
Результати