Як зробити альбомну орієнтацію в ворді

84

Працюючи в текстовому редакторі word, багато хто не здогадується про наявність налаштувань і функцій, істотно полегшують і прискорюють роботу користувача. Серед них користувачами затребувана зміна положення сторінок робочої області текстового редактора. Розглянемо для вас всі способи, як зробити альбомну орієнтацію в ворді (word) цілого документа або окремого аркуша в ньому.

Альбомна орієнтація для всього документа

Незважаючи на велику кількість релізів програми microsoft word розробники постаралися не змінювати розташування і функціонал основного набору інструментів. Зазначені способи використовуються однаково для всіх версій word.

  1. відкриваємо текстовий редактор і заходимо у вкладку “макет” і меню ” параметри сторінки»;
  2. встановлюємо альбомну орієнтацію листів до всього документа і зберігаємо налаштування;
  3. після збереження змін всі сторінки приймають альбомний вигляд.

Для їх швидкого повороту по одному клацанню кнопкою миші також є відповідна кнопка “орієнтація” в лівій частині панелі інструментів.

Виконуємо посторінкову орієнтацію

Якщо документ складається з набраного тексту і декількох великих таблиць, то можливо буде потрібно переворот лише деяких сторінок. Найпростішим методом для посторінкової зміни положення листів є все те ж меню параметрів з першого пункту.

робимо альбомну орієнтацію в word для декількох сторінок, наступним чином:

  1. ставимо курсор введення на ту сторінку, яку хочемо перевернути.
  2. заходимо в вказане вище меню (макет-параметри сторінки), де в параметрі “застосувати «вказуємо до» кінця документа”
  3. в результаті всі сторінки, включаючи цільову, будуть перевернуті.
  4. повертаємо положення наступних аркушів: ставимо курсор на наступну сторінку, яку хочемо повернути в книжкову орієнтацію і повторюємо вищеописану операцію, але з книжковою орієнтацією і до кінця документа.

Крім зазначених способів є й інші, наприклад, зі створенням розривів розділів на цільовій і попередній сторінці. Але для досягнення мети буде досить знати і ці способи.