Як видалити Windows XP, 7, 8

595

Про те, як встановити Windows, написано досить багато:
Установка Windows з USB флешки і не тільки
4 способи встановити Windows 7 з флешки. Створення завантажувальної флешки
Установка windows 7 на новий ПК
Установка Windows XP з USB-флешки.
Установка Windows 8 на комп’ютер, ноутбук або планшет
та інші…
Але ось як видалити Windows написано все ж мало, і на моєму сайті теж немає такої статті поки що. Будемо виправляти цю помилку.

Не буду розбиратися навіщо Вам знадобилося це робити, але на питання “чи Можна видалити Windows?” відповім ствердно.

Заздалегідь попереджаю, що якщо Ви хочете просто видалити папку Windows і Program Files, а так всі приховані системні файл і папку, то це буде не правильно!
Правильне видалення операційної системи Windows полягає в тому, що потрібно відформатувати диск (Як відформатувати жорсткий диск за допомогою стандартних засобів Windows) з встановленою на ньому системою.
Справа в тому, що якщо цього не зробити, то в майбутньому можуть виникнути такі ситуації, що будуть конфлікти ОС. Наприклад ключі реєстру будуть конфліктувати.

Тому, перш ніж приступити до видалення, подбайте про те, щоб зберегти всі важливі файли і дані іншому розділі локального диска або зовнішній жорсткий диск.

Цю інструкцію можна розділити на дві підкатегорії: коли у Вас операційна система на одному розділі диску (Як створити новий розділ на жорсткому диску) і коли є інший локальний диск з даними та без ОС.

Як видалити Windows якщо вона одна на диску?
Після того, як Ви подбали про збереження всіх важливих даних, можете приступати до форматування.
Зробити це Ви можете за допомогою завантажувального диска (наприклад Live CD (Що таке Live CD), або за допомогою інсталяційного диска Windows. Друге навіть більш прийнятно, тому що можна відразу ж і встановити нову систему.
Не буду описувати як відбувається установка Windows, кому цікаво – можете почитати статті, на які давав посилання вище. В допомогу Вам ще буде цікава стаття, Як поставити в BIOS завантаження з диска або USB флешки?

Процес видалення в цьому випадку відбувається так.
Якщо Ви завантажуєтесь під завантажувальним диском (Live CD), то форматуєте розділ з допомогою стандартних засобів Windows (посилання вище дана) з під завантаженої ОС.
Якщо Ви завантажуєтесь з інсталяційного диска, то там буде таке віконце, з вибором диску, куди встановлювати Windows. Ось в ньому і потрібно вибрати Форматування:


Ну а далі або встановлюєте, або відкидаєте – справа Ваша.

Як видалити другий (старий, непотрібний) windows?
Це стосується того випадку, коли у Вас більше одного локального диска, а на одному вже встановлена ОС. Тут дії схожі з попереднім видаленням. Форматуєте диск з встановленою “непотрібної” Windows за допомогою стандартних засобів самої системи або за допомогою додаткових програм. Після цього не залишиться ні старої Windows, ні всіх файлів. Форматування – воно таке…

Корисна стаття в тему: Як перевстановити windows 7 без втрати даних

На закінчення хочу додати наступне.
Так, Ви можете піти лентяйскими шляхами – видалити файли Windows і всі папки, а так само можете встановити нову ОС поверх вже існуючої (таке теж можливо) або встановити в той же диск, але проблем потім буде сила-силенна. Тому гарненько подумайте – чи хочете Ви свіжу нову систему і почати все з нуля або ж Ви залишаєте старе, а потім мучитеся з конфліктами.