Як вибрати якісний бетон

9-19-2019


Кожен, навіть далекий від будівництва знає, таке будівельне поняття, як бетон, а прикметник бетонний, асоціює з чимось зміцненим. Це навіть не дивує, мабуть, немає будівельних робіт, в яких не застосовується бетон. З бетон в харькове заливають фундаменти будинків, виконують монолітні каркаси будівель. Бетон застосовують для пристрою підлогових підстав, заливають підлоги в гаражах і на виробництві, з бетону виконують базові підлоги в приміщеннях. З особливих марок бетону заливають басейни з бетону, зводять злітні – посадочні смуги в аеропортах. Бетон вважається ключовим матеріалом для виготовлення будівельних та плит для доріг, блоків для фундаменту. Загалом, бетон у будівництві часто-густо.

Бетон це суміш чотирьох складових матеріалів: цементу, піску, щебеню і води. Завдяки власній плинності в замішанном вигляді, бетону можна надати різну форму застосовуючи для цього, кажучи інакше опалубку. Пропорції цементу, піску, щебеню, води в розчині бетону строго розраховані, однак не є регулярними величинами. У залежності від пропорцій складових бетон ділять на марки бетону. Головна відмінність в марках бетону це надійність одержуваного вироби з бетону і як правило, різні сфери його використання. Нерідко, марки бетону плутають з маркою застосовуваного цементу.

Існує таке поняття, як готовий бетон. Друге найменування готового бетону БСГ – суміш з бетону готова. За правилами готовий бетон відзначається маркою бетону і класом бетону. Бетонна марка означає технологію його виробництва, а клас бетону демонструє його найкращі характеристики. У більшості випадків клас бетону прив’язаний до його марки і позначають бетон маркою бетону з додатковим вказанням в дужках класу бетону. Подивимося, чим виділяється бетон різних марок.