Як вибрати відеокамеру

8-11-2017

В хижому світі справжнього капіталізму все частіше проблеми безпеки займають важливу роль у бізнесі. (А ми начебто в нього відчайдушно прагнемо?)) Але головною-то складової в системах контролю і безпеки є система, відповідальна за відеоспостереження. І щоб система відеоспостереження цілком виправдала покладені на неї сподівання необхідно серйозно підійти до її проектування. Щоб бути спокійним за житло, пропоную купити камера відеонагляду

Головною складовою системи відеоспостереження є, власне, сама камера. Так ось як вибрати відеокамеру яка буде відповідати всім вашим вимогам, а також не переплачувати за непотрібні функції, ми і розглянемо в даній статті.

Так як вибрати систему відеоспостереження?
По-перше, визначимося, де і в яких умовах експлуатуватиметься відеокамера. Камери за умовами їх експлуатації можна умовно розділити на кілька типів:

1. Безкорпусні відеокамери. Це відеокамери, призначені для установки виключно у приміщеннях. Ось як вибрати систему відеоспостереження. Даний тип камер, не передбачає захист від пилу, вологи, а також від несанкціонованого доступу. До того ж ці камери мають не зовсім підходящий вид (через відсутність корпусу) для установки в кафе, ресторанах, магазинах і. т. д.

2. Корпусні відеокамери. Це відеокамери, найбільш часто використовувані для побудови систем відеоспостереження в приміщеннях. Вони можуть забезпечувати різний рівень захисту від пилу і вологи. Ступінь захисту визначається по міжнародному стандарту захищеності, позначення якого ви можете побачити в ТТХ камери. ІРхх – рейтинг захисту корпусів електронного устаткування за стандартом IEC-952. Перший індекс – клас захисту корпусів електронного устаткування від проникнення всередину сторонніх тел. Другий індекс – клас захисту корпусів електронного устаткування від впливу води: Також відеокамери цього типу можуть бути виконані в антивандальних корпусах для установки як в приміщеннях, так і на вулиці. Саме так можна зрозуміти як вибрати систему відеоспостереження.

 

Наступним важливим кроком на шляху вибору відеокамери є вибір типу відеокамери: аналогової або цифрової. Яка система відеоспостереження краще вирішите після прочитання.

 

1. Аналогову відеокамеру відрізняє невисока ціна, невибагливість до ліній передачі сигналу і, отже, невисока якість картинки, а також менші можливості для організації інформаційних систем.

Вибір видеокаметры залежить від параметрів і характеристик аппаратуры2. Вибір цифрових (IP) відеокамер, на сьогоднішній день дуже великий, тут можна зустріти як відеокамери аналогічні по ТТХ аналоговим, так і відеокамери на базі яких можлива побудова охоронної системи з розпізнаванням осіб, детекторів рухів, функцією антитуман і багато іншого. Також цифрові відеокамери, можуть передавати картинку не тільки по дротових ліній, але і бездротовим способом. На основі цифрового відеоспостереження організовуються найсучасніші системи безпеки для забезпечення контролю над складними об’єктами.

 

Тепер перейдемо до головних характеристик відеокамер.

1. Тип матриці:

a) ПЗС Плюси CCDматриц: – Менше гучність зображення на піксель. – Немає спотворень кольору в жовті тони, більше натуралізму в зелених тонах. – Простіше у виробництві, але дорожче. – Не гріються при тривалій зйомці і, отже, створюють менше шуму. – У технології CCD, сама матриця має більший (повний) розмір для зйомки, на відміну від технології CMOS, де светочувствительна лише її частина, тому світла потрапляє більше. Відповідно CCD більш светочувствительна, ніж матриці CMOS. Мінуси CCD матриць: – Споживання енергії більше. – Неможливість потоковим методом знімати кадр за кадром (в даний час вже можливо). – Деякі обмеження в майбутньому, при створенні матриць з високими дозволами. – Потрібно більше місця для розміщення матриці, камери зазвичай мають великі габарити, але не завжди.

b) CMOS(КМОП)матриці Плюси СМОЅматриц: – це дешева вартість у виробництві – низьке енергоспоживання (майже в 100 разів) – високу швидкодію. Мінуси СМОЅматриц: – малий розмір світлочутливого елемента до площі пікселя. – більша частина площі займає електроніка, вбудована в піксель. – мала чутливість, предусиление сигналу, що призводить до збільшення шумів на зображенні.

2. Роздільна здатність. Роздільна здатність у аналогових і цифрових камер виражається в різних кількісних величинах.

a) У аналогових камер це ТВЛ – кількість ліній, які видає камера по горизонталі або вертикалі. По горизонталі, кількість ліній, прийнятих за стандарт – 625, тому в характеристиках камери воно не вказується. По вертикалі розв’язна здатність стандартних аналогових відеокамер, може лежати в межах від 400 до 700 ТВЛ. Відповідно, чим більше ТВЛ має камера, тим більше дрібні деталі на зображенні ви можете побачити.Наприклад, дозвіл 400 ТВЛ дозволяє вести спостереження за загальною вуличної панорамою, складом, або торговим залом. Камера ж з 700 ТВЛ можуть застосуються для спостереження за дією касира, зважаючи більшої различимости дрібних деталей.

b) Роздільна здатність цифрових відеокамер, виражається в пікселях.Зазвичай в ТТХ вказують: 1920х1080 це означає що, кількість пікселів по горизонталі – 1920, по вертикалі – 1080. Також існують усталені назви для декількох дозволів. 1080х720 – HD, 1920х180 – FullHDи інші.HD – це (high definition) – що в перекладі означає високий дозвіл. Дозвіл починаючи з HDпозволяет розрізняти досить дрібні деталі, тому камери застосовуються в основному на касах і входах.

Спостереження, спостереження і запис через відеоапаратуру з камер спостереження

3. Об’єктив. На відеокамерах встановлюють два типи об’єктивів:Об’єктив з фіксованою фокусною відстанню і варіофокальний об’єктив (об’єктив із змінною фокусною відстанню). Звичайно в камерах з варіофокальним об’єктивом, можливе використання цифрового зума. Завдяки змінюваному фокусу, камеру можна налаштувати на певну ділянку і сфокусуватися на ньому.

4. ІЧ підсвічування. Для використання камер в умовах недостатньої освітленості в них используютик (інфрачервону) підсвічування. Завдяки використання підсвічування, стало можливе використання відеокамер вночі а також в темних приміщеннях без джерел світла видимих людині. Тобто людина не з помітить ік підсвічування, а отже, не виявить відеокамеру.