Як вибрати веб-камеру?

588

Для чого перш за все купується web камера? Зрозуміло для того, щоб встановити на ПК і здійснювати відеодзвінки. Я вже давав деякі рекомендації по вибору у статті Як встановити скайп (skype) і зареєструватися в ньому?, але в цій я хочу більш конкретно зупинитися на цьому питанні, тому що до цих пір це питання актуальне і деколи люди не знають що їм потрібно і йдуть в магазин сподіваючись на менеджерів, а там вже від них залежить що Вам продадуть. Мета цієї статті – просвятить і відповісти на запитання: що це, які особливості і на що слід звертати увагу при виборі.

Отже, на що варто звернути увагу при виборі веб камери?

Матриця веб-камери.


Вибираючи хорошу веб-камеру, необхідно звернути увагу на тип матриці. Це може бути:
CMOS – якщо пристрій Вам необхідно для домашнього спілкування і не більше, то підійде і ця. Недорога і менш якісна.
CCD – це підійде для більш професійних цілей або серйозної роботи вимагає від камери відображення картинки високої якості. Більш висока по вартості, але видає картинку більш високої якості.
Купувати професійну варто тільки у випадку, якщо вона Вам дійсно потрібна, інакше різниці особливої Ви не відчуєте.
Розміри і роздільна здатність.
Це навіть більш важливий параметр, на який частіше звертають увагу. Надає великий вплив на якість зображення. Під роздільною здатністю розуміється кількість точок (пікселів) по горизонталі і по вертикалі, з яких складається датчик зображення. Природно, чим вище дозвіл матриці, тим більше цих точок і вони дрібніше, і, значить, можна отримати більш точне, якісне і детальне зображення. Дозвіл вимірюється в мегапікселях (в одному мегапикселе мільйон пікселів, що формують зображення).
Тобто матриця розміром 0.3 Mpx – це дозвіл 640?480 точок (пікселів). Це самий мінімум.
Найбільш актуальні розміри матриці сьогодні це 1.3 Mpx (1280?1024) і 2.0 Mpx (1920?1080).
З-за розмірів матриці пристрій не може продаватися за високою ціною.
Тут вже потрібно орієнтуватися на швидкість Вашого інтернет з’єднання. Якщо вона вище 1 Мб/сек, я б радив брати з запасом 2.0 Mpx (1920?1080) -3.2 Mpx (2048?1536). Якщо нижче, то краще вище 1.3 Mpx не брати.
Чутливість.
Важливий параметр, що визначає мінімальну ступінь освітленості об’єкта, при якій веб-камера здатна робити знімки прийнятної якості. Іншими словами – визначає чутливість при якому мінімальному освітленні буде комфортно працювати Skype.
Треба зауважити, що при недостатній освітленості навіть дорога веб-камера з CCD-матрицею видасть картинку з перешкодами, тому подбайте про освітлення в кімнаті. Чутливість матриці веб-камери вимірюється в люксах (lux).

Кількість кадрів в секунду.
Как выбрать вэб камеру?

Обов’язково звертайте увагу на цей параметр (інакше може називатися fps), при його значенні менше 30 відео буде «гальмувати» і зависати. 30 кадрів в секунду — цілком прийнятна величина для передачі безперервного відеозображення. Практично всі сучасні веб-камери мають таку частоту. Веб-камери, які мають fps від 40 і більше, звичайно коштують дорожче, але якість у них на висоті.

Фокусування
Как выбрать вэб камеру?

Можливість автоматичного визначення пристроєм фокусної відстані до об’єкта. У будь-якій нормальній веб камері присутній ця можливість.

Інтерфейс
Как выбрать вэб камеру?

Те, як камера підключається до Вашого ПК. Іншими словами – це USB. Можна було і не розглядати це питання, бо в нинішніх камер варто 2.0. Але тут варто відзначити, що треба подивитися якої довжини кабель і переконатися, що її вистачить від камери до системного блоку. Зараз є камери які використовують для з’єднання Wi-Fi або Bluetooth адаптери.

Додаткові можливості
Как выбрать вэб камеру?

В даний час багато веб-камери мають безліч додаткових функцій. Так, наприклад, крім функції фотографування веб-камера може мати опцію відеозйомки опцію редагування інформації. У веб-камері може також бути присутнім електронне управління контрастністю і яскравістю, автоматична корекція колірної гами і частоти зміни кадрів, функція автоЗУМа, підсвічування (світлодіодний). Крім всього цього, веб-камера може використовуватися для відеоспостереження, якщо вона оснащена детектором руху і має поворотний механізм. Деколи буває зайвою можливість додаткової настройки зображення — корекція кольору, яскравості і балансу білого. Вбудований мікрофон – це за бажанням. Якщо вважаєте, що Вас не буде чутно, коли камера прикріплена до монітора, а Ви в метрі від нього – це помилка. Будуть звичайно перешкоди, але не значні.

Кріплення
Как выбрать вэб камеру?

Звичайно тут Вам вирішувати, чи буде вона стояти на полиці, на столі або прикріплена на моніторі, але все ж я б рекомендував Вам останній варіант.

Виробники
Как выбрать вэб камеру?

З недорогих і якісних пристроїв відеозв’язку зверніть увагу на вебки компаній SVEN, A4Tech, Logitech, Defender. З дорогих і якісних це звичайно ж Microsoft, Logitech, D-link, Creative, Genius, Intel, Philips, PerfectGift, Mustek.

Отже, якщо Вам потрібна недорога веб-камера виключно для того, щоб спілкуватися з родичами і друзями, то радимо зупинитися на такому варіанті:
– дозвіл 640 х 480 пікселів,
– автоматичне наведення на різкість,
– без вбудованого мікрофону,
– з інтерфейсом USB 2.0.
Как выбрать вэб камеру?

Більш вибагливим користувачам рекомендуємо зупинити свій вибір на web-камері з
– роздільною здатністю 1600 х 1200 пікселів
– вбудованим мікрофоном
– вміє наближати об’єкт зйомки за допомогою цифрового масштабування
– володіє функцією автоматичного стеження за особою користувача.
Як правило, такі пристрої забезпечені розвиненим програмним забезпеченням.
Как выбрать вэб камеру?