Як вибрати ресивер DVB-T2

273

У нашій країні зараз йде поетапний перехід на нові, цифрові стандарти DVB-T2 мовлення. Багато користувачеві звикли до наявності певного пакету телеканалів, втратити який вони не хотіли б. Однак, не всі телевізори оснащені відповідними тюнерами, тому важливим стає процес вибору ресивера.

Технології цифрового телебачення

Сучасні телевізори являють собою складне і технологічне пристрій, але не всі це знають. Багато обмежуються знанням того, що досить підключити живлення, вставити штекер антени у відповідне гніздо і все. Можна дивитися телепередачі.

Цей рік принесе багато нового, в тому числі і власникам застарілих телеприймачів. Не всі з них будуть в стані «освоїти» новий формат мовлення. Просто вони не зможуть приймати цифрові сигнали, так як пристосовані для роботи тільки в аналоговому форматі.

Багато хто подумає, що є маса варіантів: кабельне або супутникове ТВ, інтернет телебачення і т. п.

Проте, тут теж є свої нюанси. Тягнути кабель в щільно заставленій меблями і облаштованій квартирі, не дуже вдале рішення. Дірявити перфоратором стіни після нормального ремонту захоче кожен.

Обладнання для супутникової антени коштує великих грошей, інтернет-мовлення теж не безкоштовне і не відрізняється стабільністю. Тому, одним з найбільш прийнятних варіантів буде ефірне мовлення. Грошей сплачувати за послуги не треба. Можна використовувати одну, колективну антену. Цифрова приставка коштує недорого, близько 1000 рублів (приміром вартість Cadena CDT-1793 становить усього 880 рублів).

Одним з головних переваг таких пристроїв є їх високий рівень завадостійкості. Старі способи передачі сигналів замінені мультиплексами. Вони стискають в один потік до 10 телеканалів і адресують їх будь-кому. Якщо раніше антена могла прийняти 2-3 каналу, то сучасні телесистеми забезпечать користувача числом каналів, в 5-6 разів перевищує попередні показники.

Зараз росіянам доступно два блоки мультиплексу, планується запуск третього.

Переваги нового стандарту

Насамперед, варто сказати про поліпшення якості одержуваного зображення. Завдяки стандарту DVB-T2 є можливість трансляції сигналу в дозволі до 4К. Через деякий час стане доступно HD-якість.

Частина провайдерів використовує можливості апскейлінга. Це функціонал, що дозволяє штучно підвищувати число пікселів. Отримана картинка виглядає цікавіше і приємніше.

Наприклад, Hyundai H-DVB200 може підтримувати сигнали 1080p, що забезпечить користувачеві задоволення від перегляду ТБ-програм на найближчі 4-5 років.

Ще однією перевагою цифрового телебачення, є наявність можливостей запису і «перемотування» ефірних програм. Така опція є в приставці BBK SMP001HDT2. Крім того, можна будь-яку трансляцію на час зупинити, поставивши її на паузу.Для всього цього потрібно всього лише попередньо вставити флешку в USB-порт.

На що звернути увагу

Ресивери, хоч і схожі зовні, мають безліч опцій і відмінностей. Деякі нюанси слід знати.

1. Кількість роз’ємів. Часто використовуються і є основним HDMI. Але не всі телевізори оснащені таким роз’ємом. Може бути ще SCART, RCA або щось інше. Варіантів багато. Тому слід шукати пристрій, оснащений максимальним набором інтерфейсів. Наприклад, D-Color DC1501HD має цифровий порт і класичні «тюльпани» на задній панелі. Краще, якщо модель ресівера має USB Type-A. Це допоможе не тільки відтворювати мультимедійні файли, але і використовувати це гніздо для підключення флеш-накопичувача.

2. Пульт дистанційного управління. Якщо говорити точніше, то більше цікавить його ергономіка. Немає необхідності в пристрої з масою хаотично розкиданих кнопок. Там не повинно бути нічого зайвого.

3. Блок живлення. Краще, якщо він буде зовнішнім. При виході його з ладу, можна буде знайти заміну швидко і без проблем.

4. Додаткове оснащення. Цифрові приймачі вміють відтворювати ефірні передачі, а також здатні контролювати їх складу. Наприклад, Harper HDT2-1005 має опцію батьківського контролю, що не дозволить дітям скористатися послугами заблокованих батьками каналів або вимикає апарат у встановлений час.

У висновку варто сказати, що цифровий ресивер – це не тільки пристрій для перегляду телемовлення в новому форматі. Завдяки йому, навіть старенький телевізор отримає шанс показати всі свої можливості і розширити функціональність.

Джерело: http://mobigame.com.ua/