Як вибрати об’єктив

1-4-2019

Как выбрать объектив
При купівлі дзеркальної або системної бездзеркальної камери, з нею в комплекті, зазвичай додається недорогий об’єктив, якого як мінімум достатньо, щоб оцінити можливості конкретного фотоапарата. Початківцям фотографам ми рекомендуємо спочатку освоїти зйомку їм, і навчитися користуватися фотокамерою. Розкрити весь потенціал, закладений виробником, здатні змінні об’єктиви. Але є ряд факторів, з якими варто визначитися перед покупкою, і вони багато в чому впливають на ціну моделі.
Також хочемо вам порекомендувати купить объектив
Одним з ключових параметрів є фокусна відстань об’єктива, яке зазвичай указується в міліметрах щодо кадру 35-мм формату. Однак не всі фотоапарати мають настільки велику матрицю, і тоді в хід йде таке поняття, як кроп-фактор, тобто відношення розміру кадру формату 35 мм до розміру матриці камери. Частина картинки обрізається у відповідності з розміром сенсора. А фактично, на «кропнутых» камерах об’єктиви збільшують зображення сильніше, ніж на полнокадровых.
В оптиці фокусна відстань — це відстань (в міліметрах) від оптичного центра об’єктива до фокальній площині (площині матриці) при наведенні на різкість нескінченно віддаленого об’єкта. Інакше кажучи, розмір об’єкта і займана ним частину кадру змінюються в залежності від фокусної відстані: при малих значеннях об’єкт здається менше, а кут огляду — ширше, при великих значеннях об’єкт представляється більше, а кут огляду — вже.
Він визначається відношенням діаметра максимально відкритої діафрагми об’єктива до фокусної відстані, і вказується на об’єктиві після фокусної відстані (наприклад, 1:2.0). Чим більше світлосила, тим менше повинна бути витримка, а, отже, можна отримувати більш чіткі фотографії при зйомці з рук навіть в умовах недостатньої освітленості. Крім того, цей параметр безпосередньо впливає на розмиття в кадрі зображення, що знаходиться не у фокусі.
Щоб зменшити витримку і, отже, змазування в кадрі багато виробників (зокрема, Canon, Nikon і ін) застосовують у своїх об’єктивах систему стабілізації зображення. Як правило, вона реалізована шляхом використання рухомих елементів конструкції, а це безпосередньо впливає на вартість. Аналогом такого способу є система стабілізації зображення на матриці в камері, що застосовується, наприклад, у багатьох моделях фотокамер Olympus або Sony. Подібні методи дозволяють скоротити витримку на кілька ступенів, що в певних ситуаціях допоможе отримати прийнятний результат.