Як вибрати хостинг і на які характеристики дивитися?

4-13-2018

На сьогоднішній день ринок хостинг-послуг переповнений численними пропозиціями з різною ціновою політикою, ступенем надійності. Кожен день з’являється кілька нових хостерів і стільки ж безслідно зникає. Як же вибрати серед всіх компаній підходящу? Про це розповімо у статті. Рекомендую uh.ua

Отже, вам треба вибрати хостинг. Але перш ніж переглянути пропозиції компаній, сформуйте список вимог до провайдера для вашого проекту: скільки потрібно буде дискового простору, необхідне програмне забезпечення і очікуваний трафік на сайт. Виходячи з цих даних буде зрозуміло, які хостинг-послуги вам знадобляться. Можна виділити кілька типів:

Віртуальний хостинг
Найбільш затребуваний вид хостинг-послуг. Підійде для невеликих проектів, яким не потрібен великий обсяг дискового простору. Називається він віртуальним, тому що на одному сервері розміщені сотні різних сайтів, і всі вони використовують однакове програмне забезпечення.

Віртуальний виділений сервер (VPS/VDS)
Фактично ви орендуєте частина реального сервера. Ви можете встановлювати будь-яке програмне забезпечення і скрипти. У VPS важливі настройки доступні в панелі управління.

Виділений фізичний сервер
Власний сервер вам знадобиться, якщо ви очікуєте великої кількості користувачів, які будуть не просто переглядати ваш сайт, а здійснювати які-небудь дії. Підійде для таких проектів: великі інтернет-магазини, онлайн-ігри і т. д.

Щоб підтримувати працездатність такого сервера, його потрібно адмініструвати, а це дорого. Але ви можете встановити будь-яку операційну систему та програмне забезпечення, що дасть великий простір для реалізації ваших ідей.

Хмарний хостинг
Цей вид вважається одним з найнадійніших, так як потужності, які виділяються на клієнта, не обмежуються одним сервером. Тому якщо один сервер вийде з ладу, то це ніяк не відіб’ється на ресурсі.

Ціна використання хмарного хостингу буде залежати від споживаних потужностей, тобто фактично ви платите за оперативну пам’ять, дисковий простір і процесорний час.

На які характеристики дивитися?
Коли визначитеся, який вид хостинг-послуг вам потрібен, можна подумати і про провайдера. Чим надійніше провайдер, тим це краще для вашого сайту. Але щоб розуміти, як оцінити сумлінність і працездатність хостингу, треба орієнтуватися на ці характеристики:

Обсяг дискового простору
Це місце на жорсткому диску, який буде займати ваш ресурс. Воно може бути від декількох десятків мегабайт до 500 гігабайт (а за оренду фізичного серверу та більше). Як приклад, для невеликого проекту типу сайту-візитки або лендинга достатньо 100 мегабайт дискового простору.

Служба підтримки
У разі виникнення проблем служба підтримки повинна оперативно відповідати на ваш запит. Погодьтеся, не дуже приємно, якщо вам дадуть відповідь через кілька днів. Тому потрібно звернути увагу на вихідні дні, час роботи, також максимальний термін відповіді на запит. Крім того, дивіться на якість самих відповідей.

Обмеження трафіку
Оцінити кількість очікуваних відвідувачів на свій ресурс досить складно, тому краще всього вибрати хостинг з необмеженим трафіком. Якщо перевищити рекомендоване обмеження, то сайт може просто «лягти відпочити».

Надійність (Up-time)
Під up-time розуміється безперебійна робота сайту, показник виражається у відсотках. Якщо ап-тайм 98%, то це означає, що 98% часу сайт доступний.

Варто остерігатися хостингів, які заявляють, що їх up-time дорівнює 100%, тому що такого не може бути. Сервера час від часу потрібна перезавантаження або планові технічні роботи, тому, відповідно, в цей час він буде недоступний.

Щоб перевірити наявність свого сайту, можна скористатися Яндекс.Метрикою або сервісом Host Tracker. У разі якщо ваш сайт недоступний, Яндекс.Метрика надішле вам смс-повідомлення, лист на електронну пошту. Що стосується сервісу Host Tracker, то він буде відправляти вам щотижневий, щоквартальний і річний звіт про те, скільки часу ресурс був недоступний.

Панель управління
Вибирайте по можливості хостерів, у яких в панелі керування зібрані найпопулярніші інструменти. Вони багатьом полегшать ваше життя. Наприклад, cPanel, DirectAdmin, Plesk, ISPManager та ін. Рекомендую cPanel c Fantastico починаючим користувачам, тому що вона дозволяє на повну потужність працювати з віртуальним сервером без додаткових знань Unix, а також містить більше 45 встановлених скриптів. Друге місце займає DirectAdmin, теж потужна і гнучка система.