Як вибрати бу ноутбук

12-20-2018

У виборі уживаного пристрою, досить часто, можна сподіватися тільки на фортуну. Навіть фахівці не завжди можуть зрозуміти, що ноутбук несправний. Наприклад, може попастися ноутбук, який при включенні прекрасно працює, але варто тільки підняти, як він отрубается. Така проблема означає наявність мікротріщини на материнській платі. Несправність материнської плати – найбільший ризик, з яким може зіткнутися простий покупець.

Преобретать занадто старий, а значить і зношений ноутбук не варто. Тим більше, що у всіх деталей, що знаходяться в ньому, є обмежений термін служби. Період експлуатації ноутбуків, визнаний фахівцями – рік, півтора. Наприклад, жорсткий диск трьох річного віку, працює набагато повільніше нового і він може просто зламатися в будь-який момент. В ідеалі, краще всього купити комп’ютер, яким користувалися не більше двох років. Він буде мати не найгірші характеристики і більш сучасні деталі.
Якщо на ноутбуці відсутні видимі пошкодження, то це ще не озночает, що він в хорошом стані і буде прекрасно працювати. Проблема може ховатися усередині. Несправності в матриці звичайна людина точно не помітить, але деякі тести провести все ж таки зможе. У прінцепе, якщо ноутбук запускається і можна там поводити курсором, через сенсорну панель, повідкривати татуся, запустити провідник, то можна сказати, що немає ніякої особливо глобальної проблеми.
Потрібно уважно подивитися на екран, якщо де-то на ньому видно чорну або яскраво червону крапку, то це явно битий піксель. Є можливість екран перевірити тестом. NOKIA monitor test досить проста програма і її можна скачати з інтернету, або запустити з флешки. Ця програма точно визначить проблеми матриці. Наявність битих пікселів, відображення всіх кольорів та інше.
Наступною, йде перевірка жорсткого диска, найважливішою деталі будь-якого комп’ютера. На ньому повинні бути встановлені всі пристрої. Провести яке-небудь велике копіювання між ЖД, подивитися, яка швидкість при цьому буде. Чути, чи які-небудь, характерні звуки. Якщо починає здаватися, що ноутбук “йде на зліт”, то це вже змушує задуматися, що жорсткий диск скоро помре. Крякати і пищати він теж не повинен.