Як вибрати оптоволокно

9-5-2020

 

Щоб купити підходяще волоконно-оптичний кабель, звертайте увагу на кількість волокон і їх тип, а також враховуйте умови монтажу.  Хочемо порекомендувати замовити  оптоволокно на сайті по доступній ціні. 

За цим параметром оптоволоконний кабель ділиться на два види:

Оптичний кабель, який відноситься до типу Single mode, оснащений волокном з тонкою серцевиною. Через неї проходить тільки один промінь світлового сигналу. Діаметр її становить максимум 10 мікрон. Найбільш поширені моделі з показником в 9 мкм. Що стосується зовнішнього покриття, то його діаметр дорівнює 125 мікрона. Одномодові оптоволоконні моделі вибирають для тих випадків, коли сигнал потрібно передавати на великі відстані – мінімум в 1000 метрів.

Моделі, що належать до Multimode-варіантам, характеризуються тим, що волокно має більш товсту серцевину. Її діаметр може досягати 62,5 мікрон, також популярністю користуються моделі, де цей показник дорівнює 50 мкм. Через такий провід одночасно проходить кілька променів світлового сигналу. Що стосується зовнішнього покриття, то його розміри такі ж, як і у одномодових кабелів. Варіанти типу мультимод варто вибирати, якщо потрібно створити лінію зв’язку довжиною до кілометра.

Слід зазначити, що оптичні кабелі зазвичай мають маркування, в якій вказані діаметри серцевини і оболонки, наприклад: 9/125 або 50/125 відповідно.

Можна купити кабель оптичний, який містить від 1 до 96 волокон. Скільки саме вам необхідно, залежить від кількості вузлів прийому і передачі абонентських, а також стаціонарних девайсів. Крім того, важливо враховувати схему мережі. Так, одного волокна вистачить для мереж мовного типу, за умови, що інформація передається в одному напрямку. Двохнаправлений ж Ваша інформація може проводитися як по одному, так і за двома різними волокнам.

Необхідно пам’ятати, що з часом мережа може зажадати розширення. На цей випадок краще заздалегідь придбати модель з великою кількістю волокон, ніж вам потрібно спочатку. Який повинен бути запас, залежить від типу ділянки. Наприклад, якщо він магістральний, тоді відведіть 20-50%, якщо розподільний – вистачить і 10-20%. Що стосується невеликих сегментів, то тут запас не обов’язковий. У таких випадках зазвичай простіше прокласти новий волоконно-оптичний кабель, що містить більше волокон, ніж старий.

Також відзначимо, що моделі діляться на simplex і duplex. Другий варіант варто купити, якщо необхідно підключити кабель для одночасного обміну даними в двох напрямках. В інших же випадках слід вибирати симплекс.

Залежно від того, де буде прокладений волоконно-оптичний кабель, можна купити варіант одного з двох типів:

Моделі, які призначаються для внутрішнього монтажу, мають щільні буфери. Вони захищають волокна. Також подібні моделі оснащуються діелектричними армирующими елементами, тобто компонентами, які не пропускають електричний струм. До того ж більшість внутрішніх оптоволоконних кабелів має вогнетривку оболонку. Прокладають такі моделі в стінах, стелях і підлогах. Їх можна укласти в спеціальні кабельні канали, а також розмістити по периметру приміщення, зафіксувавши за допомогою скоб

Призначені для зовнішньої прокладки моделі характеризуються яскраво вираженим сердечником. Він має модульну конструкцію, яка виконує завдання по захисту волокон від механічних навантажень, вологи, ультрафіолету, а також температурних перепадів та інших зовнішніх впливів.

Зовнішній волоконно-оптичний кабель можна прокласти наступними способами:

Слід пам’ятати, що для повітряної прокладки потрібен спеціальний кабель – підвісний. Він додатково оснащений металевим тросом. Така деталь забезпечує посилений захист від поривів вітру та інших механічних навантажень. Виробники випускають моделі, у яких оптична серцевина і трос розташовані під загальною оболонкою. Також існують варіанти, де трос винесено окремо.

Є й універсальні моделі, які підходять як для монтажу в приміщенні / будинку, так і для зовнішньої прокладки: в грунті, на опорах, по дну водойми.

Порада: добре вибрати варіант оптичного кабелю з ламінованим волокнами. Вони стійкіше до механічних пошкоджень, наприклад, їх точно не зіпсують гризуни. Також такі моделі відрізняються стійкістю до дії мікробів.