Антивірусне програмне забезпечення

1-28-2021

Программа ESET NOD32 Antivirus 2ПК 12Мес (ENA-K12202)

 

Антивірусне програмне забезпечення

Антивірусне програмне забезпечення створено для профілактики, виявлення та знищення комп’ютерних вірусів. Способи виявлення і лікування заражених файлів можуть бути різними. У будь-якому випадку при виявленні зараження будь-якого файлу антивірус намагається видалити з нього шкідливий код і, якщо це зробити неможливо, видаляє файл повністю. Також хочемо вам порекомендувати https://57.ua/parts/soft.html антивірусне програмне забезпечення.

Типи антивірусного пз

 • сканери. Після запуску сканують файлову систему і озу (оперативну пам’ять) пк і нейтралізують знайдені віруси.
 • монітори (сторожа). Відстежують запускаються на комп’ютері процеси в реальному часі.
 • полифаги. Найбільш ефективні, універсальні рішення. Сканують запускаються файли і завантажувальні сектори жорстких дисків на предмет появи нових вірусів.
 • блокувальники. Можуть виявити комп’ютерний вірус на ранній стадії зараження пк (при його запису в завантажувальний сектор жорсткого диска).
 • ревізори. Створюють базу відомостей про параметри файлів і контролюють їх зміну. Не можуть знаходити віруси в нових файлах, так як не мають про них даних в своїй базі.

Блокувальники часто входять в bios (basic input-output system – базова система введення/виведення, яка зберігається на мікросхемі материнської плати). Поліфаги найбільш “великовагові«, вони займають багато місця на диску і» з’їдають” великий обсяг оперативної пам’яті.

Різновиди захистів

Залежно від типу загрози (відома або невідома конкретному пз) антивірус може здійснити проактивний або реактивний захист:

 • проактивний захист (евристика). Захист від невідомих вірусів, заснована на вивченні коду і поведінки програм, характерних для шкідливого пз. Такий тип захисту показує кращий результат при боротьбі з модифікованими вірусами. За основу приймаються дані про вже існуючі загрози.евристика в антивірусному контексті-набір правил, які використовуються для виявлення дій шкідливих програм без необхідності визначення конкретної загрози.
 • реактивний захист (вірусна сигнатура). Захист від уже відомих вірусів, заснована на інформації про код і інших особливостях шкідливого пз. Для максимально ефективної роботи такі антивіруси повинні постійно оновлювати свої бази даних вірусних сигнатур.захист, заснована на вірусних сигнатурах має на увазі звернення до словника з уже відомими вірусами, які склали розробники антивірусного пз.

Головний недолік проактивного захисту – так звані “помилкові спрацьовування”, часті блокування незараженого програмного забезпечення. Мінус реактивної захисту-неможливість захиститися від нових загроз. У сучасному антивірусному пз використовується і проактивний, і реактивний захист.

Як тільки антивірус виявляє шкідливий код, він може виконати наступні дії (залежно від налаштувань користувача):

 • спробувати “вилікувати” заражений файл, прибравши з нього шкідливий код.
 • відправити інфікований файл в карантин. Актуально для цінних користувачеві файлів. Перебуваючи в карантині, заражений файл не зможе нашкодити пк; пізніше його можна вилікувати самостійно або за допомогою сторонніх фахівців.
 • видалити заражений файл. Якщо виправити код не вдалося, файл можна безповоротно видалити з жорсткого диска.
 • не виконувати жодних дій. Якщо передбачається, що файл був позначений як» шкідливий ” помилково, можна додати цей файл в список виключень антивіруса.

Повноцінне антивірусне пз захищає комп’ютер в режимі реального часу постійно. Тобто антивірус завантажується разом з ос, завжди тримає під контролем озу і файлову систему пк, а також проводить моніторинг всіх запускаються і скачуваних програм. Антивірусне програмне забезпечення значно знижує ризик втрати цінних даних, а також запобігає потраплянню на пк шкідливого пз.