Як вибрати хостинг для сайту: детальний мануал по вибору хостинг-сервера для сайтів будь-якого виду

8-10-2021

Хостинг – місце розміщення всіх файлів веб-сайту. Якщо порівнювати з оффлайн-магазином, то аналогією хостингу буде приміщення, де розміщений офіс компанії, магазин, але замість квадратних метрів площі будуть одиниці виміру віртуального простору. Йдеться про сервер – віддаленому спеціальному комп’ютері, де будуть розміщені всі файли сторінки. Ключова відмінність від ПК – можливості, функція і умови роботи. Хочу вам порадити хостинг на https://besthosting.ua/ua/price.php, за кращою ціною.

Хостинг може бути платним і безкоштовним. Платні сервера стабільні, мають широкі можливості, високими технічними характеристиками і потужностями, і дозволяють веб-проекту твердо «стояти» без проблем і перебоїв. Безкоштовні же мають обмежені в функціоналі і піддають ваш проект всіляких ризиків.

Ризики безкоштовних хостингів

Не так вже й поганий безкоштовний хостинг, як про нього говорять. Він цілком непоганий для веб-сторінок, розрахованих на роботу в короткому проміжку часу. Наприклад, сайт-візитка або Лендінгем Пейдж. У цих випадках безкоштовний або недорогий хостинг-сервер витримає навантаження і дозволить заощадити на сервісі його оренди. Але при відкритті великого сайту з імовірно великим обсягом відвідувань (інтернет-магазин, корпоративний портал і ін.) Хостинг-провайдер може серйозно підвести. Навіть найкращий безкоштовний хостинг не може гарантувати, що не виникне проблем. Перерахуємо найпоширеніші з них.

Низький рівень сервісу

При утворенні проблем на безкоштовних або дешевих хостингах практично відсутній зворотний зв’язок. Практично, ніколи не приходить відповідь на запити від власників сервера. Тому рішення важливих проблем або завдань стає або неможливим, або складним.

мінімальна відповідальність

При виникненні технічних або юридичних питань безкоштовні хостинги уникають відповідальності, так як немає стійкого поняття “продавець-покупець”. Практично, неможливо домогтися справедливості, якщо ваш сайт і бізнес постраждають через неякісне сервера.
Обмеження віртуального простору
Загальна вага веб-сторінки і обсяг файлів може виявитися більше, ніж дозволяє виділений простір безкоштовного сервера. Через це доведеться позбутися від деяких можливостей свого проекту або ж очікувати його некоректну роботу.

Обмеження в функціоналі

Під час налаштування свого сайту можна виявити, що хостинг не підтримує важливі функції: електронну пошту, PHP, MySQL. Це призведе до ряду проблем. Наприклад, якщо хостинг не підтримує PHP, розмістити сайт, створений на популярній CMS або розробити свою, не вдасться.

Реклама на сайті

Нерідко безкоштовні хостинги розміщують свою рекламу на сайтах клієнтів, від якої позбавитися дуже важко. Це підриває імідж веб-проекту і компанії в цілому.

Щоб вибрати безкоштовний хостинг, рекомендуємо заздалегідь оцінити пропозиції, почитати відгуки про кожному сервері, зважити плюси і мінуси, і ніколи не сподіватися на бездоганну його роботу. Однак не налаштовуйте себе на гірше – для простих одностранічнік такий варіант цілком підходящий.

Які бувають види хостингів

Вибір хостингу повинен грунтуватися на його лояльності , технічні можливості щодо до вимог вашого проекту. Тому перш, ніж підібрати хостинг для сайту, необхідно детально вивчити їх види.

Віртуальний хостинг

Топовий вид хостингів. Передбачає розміщення великої кількості веб-сайтів на єдиному сервері з визначенням окремого місця під кожен проект. Всі сайти використовують один і той же програмне забезпечення, функції.
У такого виду сервісу обмежені трафік, простір під кожен сайт, а також перелік послуг відповідно до обраного тарифу. Однак це оптимальний варіант для невеликих сайтів з відвідуваністю до 1500 чоловік щодня.

Підходить: для невеликих інтернет-магазинів і сторінок. Хороший і недорогий варіант, дозволяє економити на оренді, надаючи широкий вибір функціоналу та пакетів. Вартість оренди не перевищує 5-10 $ в місяць.

Collocation (фізичний хостинг)

Провайдер виділяє власний сервер для розміщення сайту. Виконавець підключає сервер в своєму дата-центрі і забезпечує йому стабільність, безперебійну роботу, для клієнта – техпідтримку і гарантію безпеки всіх даних, які зберігаються на фізичному хостингу. При цьому всі технічні можливості сервера націлені лише на один проект, розміщений в ньому.

Підходить: для всіх великих і важливих проектів. Може використовуватися, як для одного проекту, так і для декількох одночасно. Це найбільш дорогий (і найнадійніший) варіант хостинг-провайдера, але при його використанні для кількох сайтів він дозволяє економити і стає вигідніше, ніж віртуальний хостинг.

Віртуальний виділений сервер (VPS)

За своїми функціями даний вид схожий з фізичним хостингом тим, що дозволяє використовувати альтернативне ПО. Також сайт, розташований на виділеному сервері, автоматично має доступ на фізичний сервер і виключає конкуренцію серед інших розміщених на хостингу проектів в момент великих навантажень.

Підходить: для великих інтернет-магазинів і сайтів з відвідуваністю до 15 000 чоловік щодня. Вартість оренди становить 20-50 $ в місяць. Передбачає великий обсяг віртуального простору і дозволяє розмістити величезну кількість файлів.

Хмарний хостинг

Даний вид – самий гнучкий і стійкий до навантажень. Він складається з декількох серверів, об’єднаних в групу. Це значно збільшує потужність хостингу і, як наслідок, потужність сайту. Стабільність сайту, розташованого на хмарному хостингу, забезпечує взаємозамінність серверів. Якщо почне лага або повністю впаде, другий продовжить роботу. Ресурси хостингу можуть змінюватися в залежності від навантаження на нього.

Підходить: для будь-яких типів сайтів. Вартість оренди варіюється навантаженням на сервер. Вона не фіксована, а залежить від окремих задіяних ресурсів. Наприклад, за число користувачів додатків, трафік і т.п. При цьому за невикористовувані ресурси на сервері в певний період платити не потрібно.

Як зрозуміти, що хостинг обраний правильно

Вибір хостера залежить не тільки від його виду, придатного до запитів веб-проекту. Якісний хостинг повинен відповідати іншим вимогам. Ми вже більше 6 років працюємо з Хостингом Україна , сміливо рекомендуємо і вам, посилання активна.

наявність ліцензії

Провайдер повинен бути офіційно зареєстрований і мати форму власності (ІП, ТОВ та ін.), А також мати ліцензію. Це дає впевненість у стабільності роботи компанії – надавача послуг, в яку завжди можна звернутися у разі виникнення юридичних або технічних питань.

Період роботи провайдера

Чим довше компанія працює, тим більше довіри до нього. Зверніть увагу на дату старту роботи сервера-провайдера, вік домену. Почитайте відгуки про неї і оціните частку ринку за допомогою спеціальних статистичних сервісів.

Наявність якісної техпідтримки

Техпідтримка повинна здійснюватися цілодобово в режимі нон-стоп, бути чуйною і своєчасною. Рекомендується обов’язково уточнити питання якості техпідтримки, так як це актуально в моменти форс-мажорів на сервері.

Можливість FTP синхронізації

Ця можливість актуальна, якщо над сайтом працює не одна людина, а кілька. Синхронізація дозволяє додавати і видаляти файли усім, у кого є доступ.

Наявність тестового періоду

Зручно, коли хостинг можна тимчасово потестить, щоб визначитися, чи підходить обраний тариф під ваш проект. Це важливо, особливо, коли вибір хостера виконується вперше. Обраний тариф може не підходити по своїй гнучкості або зажадати залучення додаткових технічних ресурсів. При можливості пробного періоду тариф можна змінити на більш зручний і відповідний.

Якість сайту компанії

Зверніть увагу на сайт компанії , що надає послуги. У цьому питанні дизайн не найважливіший пункт. Важливо наявність повної і докладної інформації про тарифи, інші актуальні питання, які актуальні при виборі провайдера та його послуг. Якщо інформації недостатньо або вона незрозуміла, це може говорити про халатне ставлення провайдера до своїх клієнтів. З такими виконавцями краще не зв’язуватися.

Відгуки

Наявність відгуків допоможуть визначитися у виборі. Є безліч спеціалізованих сайтів, форумів, де можна прочитати реальні відгуки від користувачів про серверах, щоб скласти свою суб’єктивну думку.

Пакет функцій і інструментів

Якісні хостинги мають широке розмаїття технічних функцій, які корисні при розміщенні сайту на них. До найактуальніших відноситься:

  • Необмежений трафік або обмеження досить для безперебійної роботи сайту навіть при критичних навантаженнях;
  • Підтримка інструментів, необхідних для роботи веб-проекту. Зверніть увагу, чи підтримує хостинг MySQL, PHP, Parser, Python, Zend Optimizer, SSH-доступ, phpMyAdmin. Завдяки цьому сайт буде працювати коректно. Добре, якщо хостинг підтримує роботу сайту без MySQL. Це актуально для сайтів, створених на популярних движках, а не на HTML;
  • Підтримка ходових двигунів:, WordPress, Opencart, 1С-Бітрікс, і ін .;
    Наявність графічного, інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу, завдяки чому підвищується зручність управлінням сайту і всіма файлами, які розміщені на хостингу;
  • Можливість моніторити сервер цілодобово для своєчасного усунення неполадок самостійно або за допомогою техпідтримки;
  • Надійний захист від DDos-атак;
  • Наявність програми для перевірки поштової скриньки на рекламу, спам, віруси;
  • Наявність аккаунта (не менше 5) і його зручний інтерфейс, якщо планується настройка сервера пошти;
  • Резервне копіювання файлів щодня, щотижня або щомісяця на вибір.

Який тариф краще вибрати?

Вибирати тариф необхідно вибирати на основі включених в нього техможливостей і дискового обсягу. Важливо вибрати оптимальний обсяг, щоб його було достатньо для сайту, але без надлишку для виключення переплат.
Обсяг простору краще брати з запасом. Так як великі сайти розвиваються (наприклад, якщо це інтернет-магазин і розширюється його каталог товарів або з’являються додаткові функції), запас мегабайтів буде до речі. Необхідний обсяг слід розрахувати наступним чином: середня вага сторінки помножити на їх кількість, а також спрогнозувати майбутній розвиток сайту. Також слід враховувати потенціал сайту і кількість щоденних відвідувань.
При утворенні питань завжди звертайтеся до консультантів компанії, які розкажуть про можливості тарифу, його плюси і мінуси. Якщо є можливість тестово безкоштовно спробувати його, обов’язково скористайтеся нею, а після оплачуйте його оренду на місяць або рік.

Реселери: хто це?

Дуже часто провайдери користуються послугами реселерів. Це посередники між “продавцем” і “покупцем”, що представляють послуги першого. Посередники можуть мати плюси і мінуси. До недоліків можна віднести низьку якість техпідтримки в порівнянні з великими провайдерами, які безпосередньо продають послуги. До плюсів – більш доступні ціни і концентрація уваги на кожного клієнта за рахунок невеликих їх кількості. Також відзначимо, що реселлери можуть надавати приємні плюшки: пакет доменів, SSL-сертифікат і інші корисні послуги і інструменти.

Чи можлива заміна хостингу при робочому сайті?

При використанні хостинг-провайдера тривалий час дуже часто у власників сайту з’являються об’єктивні причини поміняти його. Більшість з них стурбовані, чи можна перенести сайт з одного хостингу на інший без негативних наслідків роботи проекту і втрати клієнтів.
Заміна хостингу можлива без будь-яких втрат, так як вона являє собою перенесення бази даних, структури файлів з першого сервера на другий. При цьому домен залишається незмінним, а сайт – робочим за умови, що новий сервер надає тех. домен і дозволяє протестувати версію сайту на ньому. Після того, як веб-сайт на новому хостингу протестований, помилки усунуті, можна копіювати і налаштовувати дані. Як тільки робота буде виконана, необхідно замінити DNS-адреси, після чого перенесення сайту з одного сервера на інший завершено і він буде завантажуватися вже з нового хостингу.

Підведемо підсумки. Як вибрати хостинг?

Якщо ви вперше плануєте розмістити сайт або тільки купили домен і хочете протестувати, який принцип роботи хостингу, скористайтеся безкоштовним сервісом. Для невеликих веб-проектів орендуйте віртуальний хостинг або хмарний, як альтернатива, так як в ньому оплата йде тільки за використовувані ресурси.
У разі, коли необхідно вибрати хостинг для сайту зі специфічними вимогами (наприклад, з певними ресурсами), використовуйте VPS-сервер. Для дуже об’ємних і серйозних проектів, націлених на тривалий період часу, краще вибрати фізичний хостинг.
Після того, як визначилися з типом хостингу, розрахуйте необхідний обсяг дискового простору, набір функцій і додатків і зіставте ваші вимоги з можливостями хостингу. Перевірте якість техпідтримки, відгуки про провайдера, а також об’єктивно оціните, чи відповідає ціна і якості послуг, що надаються. Від якості хостингу залежить робота вашого сайту. Тому не поспішайте і зважте всі переваги і недоліки обраного провайдера.