Як стиснути відео-зменшуємо розмір відео

76

Зберігати, викладати і пересилати відео великих розмірів — незручно. Розумніше вдатися до зменшення розміру відео-файлу для полегшення роботи з ним. У статті розберемося, як стиснути відео без серйозної втрати його якості різними способами.

Стискаємо відео за допомогою онлайн-сервісу

Інтернет пропонує величезну кількість ресурсів здатних зменшити розмір відео-файлу. Але не всі вони виконують якісне стиснення і зрозумілі новачкові.

Ми виділили найбільш зручні у використанні онлайн-сервіси для стиснення відео:

 • https://convert-video-online.com/ru / – до 2 гб;
 • https://clideo.com/ru/compress-video – до 500 мб;
 • https://hdconvert.com / – без обмежень, але з водяним знаком.

Всі онлайн-сервіси працюю по одному алгоритму. Тому наведемо інструкцію зі стиснення відеофайлу на прикладі «онлайн відео конвертера».

 1. перейдіть за посиланням: https://convert-video-online.com/ru/.
 2. клікніть мишею по “відкрити файл «і виберіть об’єкт, клікніть»відкрити”.
 3. виберіть необхідний формат.
 4. поміняйте дозвіл, якщо вихідні параметри не підходять, натиснувши на стрілку в поле “дозвіл”.
 5. натисніть кнопку “налаштування«, якщо хочете дізнатися характеристики завантажених відеоданих, встановити конкретний розмір і пр.
 6. натисніть»конвертувати”.

Час стиснення залежить від вихідного файлу. Процес конвертації буде відображатися в новому вікні сервісу. Як тільки стиснення завершитися, натисніть кнопку “завантажити” в новому вікні.

Стиснення відео за допомогою сторонніх програм без втрати якості

Програми працюють з об’єктами будь-яких форматів, але принцип стиснення заснований на зміні параметром bitrate або перекладі в інший кодек. Такі маніпуляції призводять до невеликого зниження якості ролика. Розберемо нижче.

Any video converter

Універсальна утиліта, випущена в платній і безкоштовній версії. Останній варіант програми дозволяє записувати відео на dvd і cd диски, редагувати його, створювати ролики з підписами і водяними знаками, конвертувати, завантажувати з youtube та ін. Програма доступна в російськомовній версії.

Щоб зменшити розмір відео за допомогою any video converter, виконайте наступне:

 1. встановіть і відкрийте конвертер.
 2. у верхньому меню клікніть по “додати відео”.
 3. вкажіть шлях до об’єкта, виберіть “відкрити”.завантаження можна виконати простим перетягуванням об’єкта в центральне вікно програми.
 4. у блоці праворуч “базові установки«, вкажіть нові параметри ролика, натискаючи на стрілку в поле» розмір відео «і»якість”.
 5. клікніть по великій синій кнопці “конвертувати”.

Змінений відеоролик потрапить в загальний розділ користувача на диску з “відео”. Тут буде створена автоматично папка any video converter. В» налаштуваннях ” утиліти (шестерня на панелі інструментів) можна змінити шлях зберігання даних. Перевага програми-конвертація виконується дуже швидко.

Handbrake

Це повністю безкоштовна утиліта російською мовою. Вона встановлюється стандартним способом. Програма має власний калькулятор bitrate, здатна перекодувати ролик, записати на диск, стиснути, відтворити в реальному часі і пр.

Алгоритм роботи з handbrake:

 1. інсталюйте програму, відкрийте її.
 2. натисніть в лівій частині вікна утиліти кнопку «папка», якщо будете стискати більше 1 ролика, або кнопку «файл», якщо будете працювати з одним об’єктом.
 3. у новому вікні клікніть по вкладці “відео”.
 4. налаштуйте бітрейт об’єкта, регулюючи повзунком якість ролика або вибираючи інший кодек.
 5. у вкладці “розміри” встановіть іншу ширину і висоту.
 6. завершивши налаштування бітрейт, натисніть “почати кодування”.

Продуктивність програми висока, але ступінь стиснення і якість ролика безпосередньо залежать від встановлених користувачем параметрів конвертації. Тому перш, ніж натиснути кнопку «почати кодування», варто подумати, що важливіше розмір або якість.

Hamster free video converter

Програмний продукт працює за принципом попередніх двох утиліт. Дозволяє змінювати бітрейт об’єкта, вирізати фрагменти, міняти кодеки, встановлювати частоту кадрів і пр.при установці програми не забудьте вибрати російську мову. Інсталяція стандартна.

Щоб зменшити розмір відеоролика, виконайте наступне:

 1. відкрийте програмний продукт.
 2. клікніть по кнопці»додати файл”. Можна використовувати перетягування в центр вікна.
 3. вкажіть шлях до об’єкта, клікніть “відкрити «і натисніть»далі”.
 4. встановіть параметри.
 5. виберіть місце для зберігання нового об’єкта.

Програмні продукти дуже швидко конвертують ролики, працюють з пакетами даних. Це вигідно відрізняє їх від онлайн-сервісів. Але встановлювати утиліти при рідкісній роботі з відеофайлами не варто.