Як самостійно відремонтувати компьютер

11-23-2018

Найперше, що потрібно зробити , коли хочете відремонтувати ноутбук самі, це діагностику. Правильно поставити діагноз несправності зламаного ноутбука непросто. Потрібен досвід. Частина несправностей можна діагностувати без розбирання ноутбука, як правило, це несправності, пов’язані з жорстким диском або програмами. Діагностика з розбиранням ноутбука значно складніше. Кожен ноутбук розбирається по-своєму, але спільне в них те , що крім безлічі гвинтів існує безліч пластмасових засувок, які потрібно відкрити без пошкоджень. Гвинти слід відгвинчувати хорошими фірмовими викрутками-в іншому випадку можна зірвати шліци гвинтів і значно ускладнити розбирання. Наведемо кілька ознак несправностей і ймовірні причини. Ознак. Ноутбук не включається, при натисканні на кнопку включення ноутбука нічого не відбувається. Хочемо порекомендувати вибрати майстра по ремонту компьютерів в этой статье

Причина. Можливо:

відсутність напруги живлення, блок живлення видає неправильну напругу (виміряти тестером), не вистачає потужності;
провали, пульсації і сплески напруги (дивитися осцилографом);
замикання в батареї;
несправність материнської плати, роз’єму живлення;
зламалася кнопка включення живлення або плата включення живлення
Ознак. Ноутбук включається, але не видає ніяких сигналів, немає зображення Причини. Можливо:

зависання ноутбука
несправність блоку живлення, материнської плати, відеокарти
Ознак. Ноутбук включається, зображення на екрані є, але немає завантаження Причини. Можливо:

несправність жорсткого диска
несправність контролера жорсткого диска
Ознак. Ноутбук включається, зображення на екрані є, завантаження починається, але Windows не завантажується. Причина. Можливо:

пошкодження жорсткого диска
вірус
пошкоджені або відсутні деякі системні файли Windows
апаратні несправності материнської плати
дефектна пам’ять
Ознак. При завантаженні з’являється синій екран Причини. Можливо:

апаратна несправність
драйвер
пам’ять
пошкодження жорсткого диска
Ознак. При завантаженні на екрані з’являються артефакти у вигляді ліній, смуг, в DOS у вигляді безладних символів причини. Можливо:

несправний відеоадаптер
несправна матриця (в DOS все нормально)
Ознак. При завантаженні за індикаторами видно, що жорсткий диск працює, але зображення немає. Причина. Можливо несправність екрану:

згорів інвертор, матриця або відеокарта
Матрицю замінити самому в принципі можна, але потрібно знати точно тип матриці, кількість ламп підсвічування, кількість пінів, розташування шлейфу. Якщо матриця виявилася несумісною за електричними параметрами (це нерідко), назад її можуть не прийняти. Тому ремонт екрану ноутбука доцільно проводити в спеціалізованих місцях. Пошкодження корпусу ноутбука можуть полягати в наступному:

зламана задня кришка екрану, екран розшаровується, петлі бовтаються
зламані петлі екрану або рамка
зламана частина кришки з боку матриці
зламана верхня або нижня кришка корпусу ноутбука
По хорошому ці частини потрібно замінювати. За кордоном такі частини продаються і їх можна замовити. Однак потрібно точно знати partnumber цієї частини-інакше може не підійти через навіть невеликі зміни в модифікації. Акумулятор не тримає заряд. Слід відрізняти 2 види несправності батареї ноутбука:

батарея зовсім не працює
батарея ноутбука працює хоча б короткий час
У першому випадку може бути несправна плата управління в батареї або схема на материнській платі. У другому випадку підсіли елементи живлення.

Поломки, які не вийде усунути самим
До таких поломок відносяться:

заміна/ремонт клавіатури ноутбука після того, як її залили — навряд чи вдасться дістати;
заміна/ремонт материнської плати ноутбука — навряд чи вдасться дістати;
ремонт відеокарти;
ремонт інвертора.
Ознак. Ноутбук вимикається мимовільно через деякий час після роботи. Потік теплого повітря з системи охолодження ослаблений. Причина. Можливо:

перегрів ноутбука. Потрібно чистка від пилу. Потрібно перевірити програмами температуру процесора — якщо більше 85 градусів, то слід розібрати ноутбук і очистити систему охолодження.
якщо після чищення температура зростає до критичної, то несправність відеокарти або процесора (процесори Athlon горять набагато частіше, ніж Intel)
Відеокарту можна замінити тільки якщо вона окрема і стандарту MXM, проте дістати її зовсім непросто. Але якщо вдасться дістати, то може виявитися не того класу. Якщо виявиться того класу з трьох. то може не підійти її BIOS. BIOS карти можна перешити, але не факт, що це вирішить проблему — відеокарти ATI не завжди сумісні з материнськими платами. Якщо залили клавіатуру, то не варто прогрівати її феном — це закінчується тим, що клавіатура все-одно не стане працювати, але розплавляться кнопки. Зламані кнопки клавіатури — зазвичай ламають кріплення кнопок на клавіатурі, або на самих кнопках. Якщо зламані кріплення на клавіатурі, то доведеться замінювати всю клавіатуру -відновити кріплення не вийде. Якщо зламалися кріплення на клавішах, можна підібрати клавіші з аналогічними параметрами з інших клавіатур.