Як прошити SSD диск

487

В принципі нічого нового з даної статті Ви не дізнаєтеся, але все ж варто знати кілька моментів, щоб прошивка SSD диска була успішною.
Для початку розберемо питання Навіщо потрібно прошивати SSD диски?
Поява твердотільних накопичувачів з одного боку полегшить життя користувачам, тим що вони не гріються, швидко виконують операції та інше (про це краще почитати в статті Жорсткий диск). Але з іншого боку з’явилися різноманітні “глюки” у вигляді пригальмовувань і зависань при зверненні до SSD, або зниження швидкості або повної відмови.
Це призвело до поширення неправдивих чуток про ненадійність SSD дисків і відмови від них.
Але причина криється в тому, що SSD влаштований інакше, ніж звичайний жорсткий Магнітний диск. В ньому знаходиться плата, а вона, як і вся електроніка, потребує прошивці. Так так, причина всіх цих “глюків” найчастіше якраз і криється і цій прошивці. Тому потрібно оновлювати.


Зазвичай, коли випускається новий SSD, він “йде” вже з останньою прошивкою, але до того часу, як Ви його купите і поставите в свій комп’ютер, він застаріває і виробник випускає більше нові прошивки, в яких усунуто всі знайдені проблеми і додано щось нове (як і з усіма іншими прошивками для будь-яких електронних пристроїв).
Тому важливо стежити за оновленням прошивки свого твердотільного накопичувача.

Як прошити SSD диск?
Виробники зараз пропонують різні способи прошивок, як легкі (все по інструкції російською мовою), так і складні (потрібно вполнить ряд складних дій і без інструкції). Деякі навіть надають спеціальну утиліту для прошивання.

Отже, якщо у Вас вже є SSD диск, Вам потрібно дізнатися версію прошивки. Зробити це можна за допомогою Програми для перегляду повної інформації про диск.
Потім Вам потрібно дізнатися виробника Вашого диска і його офіційний сайт, на якому треба знайти Ваш диск та дізнатися яка версія прошивки остання.
Потрібно пам’ятати: файли прошивок відрізняються не тільки для моделей, але і можуть залежати від обсягу однієї і тієї ж моделі і/або серії SSD.

Якщо після перегляду прошивки за допомогою програми, посилання на яку знаходиться вище, Ваша прошивка збігається з тією, що вказана нової на сайті виробника, то хвилюватися не варто.

Якщо у Вас версія старіша, ніж на сайті, то варто завантажити її разом з усіма інструкціями і додатковими програмами (якщо є).
Слід пам’ятати: прочитайте відгуки про прошивці і як вона себе веде. Якщо з “багами”, то варто почекати або встановити попередню робочу версію.

Перед установкою прошивки, важливо пам’ятати, що потрібно зберегти весь диск (забекапіть) або окремі файли. Зробити це можете або на інший жорсткий диск, встановлений у комп’ютері, або на зовнішній, або на флешку.

Уважно читайте інструкцію і слідуйте їй послідовно. Можете її навіть роздрукувати.
Може виявитися так, що буде потрібна завантажувальна флешка об’ємом 4 або 8 Гб.

Після закінчення прошивки перевірте диск з допомогою тієї ж утиліти, якої перевіряли версію прошивки, і переконайтеся, що всі пункти в хорошому стані, інакше слід відкотити прошивку.
Так само не забувайте періодично перевіряти наявність оновлень прошивки.

Висновок.
Прошивати чи не прошивати SSD Диск – вирішувати Вам. Але не варто “кидатися” на свежевыпущенную прошивку і встановлювати її. Може виявитися так, що після установки Ваш SSD накриється, хоча працював цілком стерпно.
Найголовніше – це стежити за відгуками.

Своєрідна інструкція по прошивці SSD диска може бути розбита на наступні кроки:
1) Дізнатися версію прошивки.
2) Дізнатися виробника Вашого SSD та дізнатися яка остання прошивка.
3) Прочитати відгуки про Вашу прошивці і нової.
4) Зберігати всі важливі дані з диска.
5) Завантажити всі файли, потрібні для перепрошивки. Якщо є інструкція – уважно ознайомиться і роздрукувати за бажанням. Підготувати флешку якщо потрібно.
6) Прошити.
7) Перевірити.
8) Періодично стежити за відгуками і оновленням.