Як підготуватися і здати IELTS в Англії

8-19-2017

Старшокласники і студенти, які планують здавати IELTS в цьому році, можуть підготуватися до іспиту влітку, коли немає додаткової навчальної навантаження. В Англії мовні центри пропонують програми з різною інтенсивністю і підходом до підготовки. Здати IELTS можна теж в Англії. Це зручно, тому що в Москві іспит тепер проходить всього один раз в місяць, а в Англії — 1-2 рази в тиждень. Пропоную почитати про те, як проходить підготовка до TOEFL через скайп

Вибираючи програму по IELTS, в першу чергу, необхідно чесно оцінити свої шанси — їхати є сенс, якщо рівень англійської від intermediate або B2 — і вище. Ми вибрали найкращі курси підготовки до тесту в Англії, які підійдуть студентам з різними цілями.

Комплексна підготовка з усіх модулів

Якщо англійська мова раніше не доводилося використовувати під час навчання — писати есе, аналізувати графіки і таблиці, виступати з доповіддю, то, швидше за все, вам доведеться проробити кожен з модулів іспиту, тому що стане в нагоді саме академічна англійська. Особливу увагу приділяйте модулю writing — з ним російські студенти, зазвичай, менше всього «дружать».

Грунтовно готуватися по кожному модулю краще в Bell International Cambridge. Це найсильніша комплексна підготовка до IELTS в Англії і є спеціальний блок занять з академічних навичок. За високі освітні стандарти Bell відповідає особисто директор школи — випускник Кембриджського університету. До речі, сам іспит придумали саме в Кембриджі.

Bell International Cambridge, Кембридж

20 годин в тиждень
Почати можна в будь-неділю
Коли проходить іспит в Кембриджі: щосуботи
Найбільш інтенсивна програма підготовки в Англії

Якщо 20 годин на тиждень недостатньо, є більш інтенсивна програма в OISE Oxford. Школа використовує авторські методики підготовки. Першу половину дня студенти читають і обговорюють британські ЗМІ, займаються граматикою. Вечірні заняття присвячені тайм-менеджменту і пробних тестів. Крім 30 годин в тиждень по IELTS, можна взяти додаткові індивідуальні заняття або курс з англійської в міні-групах.

OISE Oxford, Оксфорд

30 годин в тиждень + індивідуальний заняття та англійська в міні-групах
Відпрацювання технік виконання завдань і тайм-менеджмент

Студенти з високим рівнем академічної англійської не обов’язково будуть сильні в IELTS, якщо не пропрацювати техніки складання іспиту. Може просто не вистачити часу — на іспиті треба швидко вчитуватися і розуміти суть завдань, і в той же час не панікувати і не поспішати на шкоду якості.
Спеціальний курс на відпрацювання технік є в лондонському International House. Він йде всього тиждень, але розклад супер-інтенсивне — студенти освоять власний алгоритм роботи і навчаться справлятися з хвилюванням.

International House, Лондон

25 уроків і один тиждень занять
Рівень мови — Upper-intermediate і вище
Два в одному: підготовка до IELTS і відпочинок

Якщо ви не вперше беретеся за підготовку до IELTS, або здавали іспит раніше, досить освіжити в пам’яті свої знання і підвищити рівень майстерності. Такі студенти як ви можуть поєднати приємне з корисним — частина дня займатися за програмою, а решту часу гуляти по місту і практикувати розмовну англійську.

У Лондоні В International House є спеціальна програма з заняттями по вечорах. А в Bournemouth English School підготовка до IELTS — це 4 або 8 уроків на тиждень, які проводяться додатково до основного курсу з загальної англійської. У курортному Борнмуті у вільний час можна гуляти по набережних і влаштовувати пікніки на пляжі.

International House, Лондон

4 заняття в тиждень
Рівень мови — Upper-intermediate і вище
Bournemouth English School, Борнмут

24 заняття з англійської + 4 за IELTS
Курс починається кожен понеділок
Яку тривалість курсу вибрати?

Якщо ви вибираєте максимальну інтенсивність занять, може вистачити і пари тижнів. Допомагає занурення в англомовне середовище — мова студенти вдосконалюють не лише на заняттях, а весь час, поки знаходяться в Англії. Тим, кому потрібно підтягнути англійську до підготовки до IELTS, школи радять взяти комбінований курс — наприклад, пару тижнів займатися тільки англійською, а потім приступити до IELTS.

Перед тим як почати підготовку, ви пройдете тестування. За його результатами сплануєте навчання — зможете доповнити програму індивідуальними заняттями та курсами.
В кінці програми студенти здають пробні тести по IELTS.