Як перевірити швидкість інтернет зєднання

379

Напевно кожного користувача цікавило питання – А як перевірити і дізнатися швидкість мого інтернету? Маючи на увазі швидкість інтернет-з’єднання. Ось про це і дізнаєтеся в цій статті. Так ж розглянемо деякі нюанси цієї теми.

Почну відразу з нюансів.
Найважливіше це те, що реальну швидкість інтернет з’єднання Ви не дізнаєтеся ніяк! Да. Це факт. Щоб це зрозуміти, потрібно спочатку розібратися які фактори діють на швидкість інтернету.

Що впливає на швидкість Інтернету?

 • Швидкість інтернет провайдера. Це той постачальник інтернет-послуг, до якого Ви підключені (будинок.ру, уфанет, мегафон/білайн/мтс дротової і т. д). Від його якості теж багато залежить.
 • Тариф. Це той тариф, який Ви підключили собі. Зрозуміло якщо Ви обрали тариф зі швидкістю 50 мбіт, то вище Ви вже не отримаєте.
 • Швидкість роутера/маршрутизатора/модему. А якщо точніше, то від його налаштувань. Якщо правильно налаштувати, то швидкість буде максимальною, але не вище тарифної опції.
 • Програми. А якщо точніше, то ті, які працюють в момент перевірки інтернет швидкості. А якщо ще точніше, то ті, які використовують інтернет.
 • Віруси та інше. Думаю тут навіть і пояснювати не треба, що віруси можуть відсилати Ваші дані або хтось підключений до Вас і витрачає інтернет трафік.
 • Час доби. Якщо Ви вимірюєте, припустимо, рано вранці, поки всі сплять, то швидкість буде вище. А якщо будете під вечір, коли всі прийшли з роботи або навчання, то швидкість буде нижче. І це стосується не тільки Вашої сім’ї або будинку. Хоча тут так само залежить і від пропускної здатності провайдера…

  Логічно припустити, що потрібно все зробити ідеально (і провайдер хороший з тарифом та програми все відключені і вірусів немає), але такого зробити навряд чи вийде, а якщо і думаєте що все добре, то може щось приховано від Вас використовується. Тому швидкість інтернету вже не буде точною.

  Іншим не менш важливим нюансом є те, як саме Ви перевіряєте інтернет з’єднання. А якщо точніше, то результат може бути різним в залежності від Вашого місця розташування і від того, де знаходиться сервіс для перевірки.

  Припустимо що Ви живете в Єкатеринбурзі і вирішили перевірити швидкість на місцевому сервісі. Зрозуміло результати будуть найвищі, т. к. відстань мінімальна. Потім Ви перевіряєте швидкість з сервером, який знаходиться на іншому кінці країни, наприклад у Владивостоці. Тут швидкість буде ще менше. А якщо Ви вирішите перевірити швидкість взагалі з сервером з іншої країни? Так так, швидкість буде мінімальною.
  Так що відстань теж потрібно враховувати. Тому результат знову може виявитися не точним.

  Як зміряти/виміряти/перевірити швидкість інтернет-з’єднання?

  Способів декілька, але розглянемо найбільш поширені.

  1) Через браузери.

  Ви починаєте закачувати який-небудь файл і дивіться на швидкість завантаження.
  На замітку: відкрити список всіх завантажень (активних теж) можна за допомогою комбінації клавіш Ctrl + J

  Але тут Ви дізнаєтеся тільки швидкість скачування. Якщо говорити інакше, то це швидкість отримання. Хоча багатьом саме ця швидкість і потрібна.
  Ще один нюанс полягає в тому, що ця швидкість буде залежати від розташування сервера, звідки Ви качаєте файл, а так само від його пропускної здатності.

  2) Через спеціальні програми.

  Якщо чесно, то я не люблю такі програми і тому не встановлював їх, але дам Вам посилання.
  NetWorx, описана в статті Які програми використовують інтернет? , JDAST і Speedtest4free

  3) Через різні онлайн-сервіси.

  Це більш популярний і прийнятний спосіб.
  Найпопулярніший з них – це speedtest.net . Там все просто, тиснете кнопку Begin Test (Почати тест) і розпочнеться тестування.
  Как проверить скорость интернет соединения

  Результат може бути приблизно таким:
  Как проверить скорость интернет соединения

  Ping (пінг) – час передачі пакетів. Чим менше, тим краще.
  Download Speed – швидкість з якою Ви завантажуєте дані і сторінки в мережі інтернет. Чим більше, тим краще. Саме цю швидкість рекламують провайдери і вона позначається у Вашому тариф. Зрозуміло чим більше, тим краще.
  Upload speed – швидкість з якою Ви завантажуєте в інтернет дані. В принципі не особливо важливий показник, але все ж краще коли він високий.

  До речі, на цій же сторінці Ви можете обрати будь-який інший місто (на карті вибравши) і порівняти швидкість. Вона буде відрізнятися.

  Сервісів таких дуже багато, є навіть і платні. Але я дам ще пару безкоштовних тільки для того, щоб Ви переконалися що дані не будуть однаковими.

  speed.io і 2ip.ru/speed

  Ну ось і все на цьому. Не забуваємо про статтю Як прискорити інтернет-з’єднання.

  Моя швидкість інету =)

  моя скорость интернета