Як камера iphone 13 pro допомагає лікарям в роботі

16

Щороку apple впроваджує в свої пристрої нові ексклюзивні фішки. Раніше їх було дуже багато. Згадайте, як заради нового iphone 4s багато цілодобово стояли в чергах. Зараз такого вже не зустрінеш. Ринок мобільних гаджетів, здається, досяг піку свого розвитку. Правда, самі подивіться. У 2021 році вкрай важко здивувати користувача якимись інноваціями. В iphone 13 була збільшена автономність, нарешті, з’явився екран з частотою оновлення 120 гц, значно попрацювали над камерою. І все одно багато користувачів не поспішають йти в магазин за новинками і задовольняються тим, що у них вже є, проте деякі з них все ж знаходять належне застосування новим технологіям.

Камера в новому iphone 13 pro може замінити лікарям дороге обладнання.

Ось-ось пройшла презентація apple і, треба сказати, мало хто оцінив її по достоїнству. Багато хто з моїх знайомих взагалі вважають головним продуктом презентації новий ipad mini. До речі, наш автор іван герасимов вже розповідав про свої враження з приводу цього гаджета, рекомендую ознайомитися.

Нова камера в iphone 13 pro

Зміни в камері досить великі, самі подивіться:

З’явилася підтримка 3-кратного оптичного зуму.

Покращили надширококутну камеру: апертура f / 1.8, автофокус і 6-лінзовий об’єктив.

Ширина: діафрагма f/1,5, покращена зйомка при поганому освітленні.

Нічний режим працює на всіх трьох об’єктивах.

Підтримка портретного режиму при зйомці відео з перемиканням фокуса.

З’явилися нові фільтри камери.

Підтримка режиму prores (буде доступний пізніше).

завезли підтримку макрозйомки .

підтримка уповільненого відео при зйомці макро-об’єктів .

” ну і що?”—- запитає звичайний користувач. Дійсно, камери в нових пристроях оновлюються щороку. Якщо ви маєте навик якісної фотографії з урахуванням всіх деталей, включаючи світло, перспективу, ракурс тощо, то навіть iphone 7 plus видасть вам якісну картинку. У багатьох оглядах часто говорять про це, і я не можу з цими людьми не погодитися.

Так може здатися тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте камеру виключно для традиційних цілей. Фотографуєте себе і своїх близьких, друзів, намагаєтеся відобразити радісні моменти з життя. Але якщо я вам скажу, що камера смартфона це трохи більше, ніж просто фото? втім, зараз самі все побачите.

Що нового в камері iphone 13 pro.

Підписуйтесь на нас в яндекс.дзен, там ви знайдете багато корисної інформації зі світу apple.

Новий режим макрозйомки на айфоне

Як я вже писав вище, в камері новенького iphone 13 pro з’явився режим макрозйомки для фото і відео з дуже близької відстані. Робити макрофотографії можна було і раніше, але коли підводиш камеру ближче ніж на 5 см, сфокусуватися стає майже неможливо, об’єктив просто не вловлює картинку. Зараз же ця відстань може скорочуватися до 2 см .

Це помітив лікар-офтальмолог і фахівець з інновацій в області цифрового охорони здоров’я з сан-дієго томмі корн. У своєму пості в linkedin в цю середу доктор розповів, що він активно використовує iphone 13 pro max для макрозйомки очей своїх пацієнтів:

На цьому тижні використовував iphone 13 pro max для фотографій очей в макро-режимі. Я вражений. Буду і далі впроваджувати інновації в телемедицину і офтальмологію зокрема. Цікаво, до чого це в підсумку призведе.

Завдяки новій крутій фішці камери iphone , томмі корн може робити дуже деталізовані фотографії очей, що дозволяє йому краще контролювати здоров’я своїх пацієнтів. У повідомленні він поділився фото тільки одного з них, якому ось-ось провели операцію з пересадки рогівки.

Око пацієнта, якому виконали операцію з пересадки рогівки, виконаний на iphone 13 pro max.

Хороша камера потрібна тут для того, щоб оцінити наскільки добре приживається новий орган. Фахівець також підкреслює, що всі фотографії він взяв виключно з дозволу обстежуваних. Корн жартує, що новий айфон для нього — швидше камера, а не телефон. «але все-таки добре, що ця штука вміє і дзвонити теж”, – каже лікар.

У коментарях до даної публікації помічник корна доктор джеффрі льюїс також зазначив, що камера iphone 13 pro max буде «ще одним способом справити враження і підтримувати довгострокові довірчі відносини з нашими пацієнтами».

Цікаво, що для нового режиму камери apple не додавала новий об’єктив для макрознімків. Замість цього в компанії просто вирішили використовувати надширик з більшою діафрагмою f / 1,8 і 120-градусним полем зору, який здатний захоплювати макроізображенія з дуже близької відстані. Генії, нічого не скажеш.

Зовсім недавно ми писали про те, який айфон вибрати в 2021 році і вже згадували про нові айфони. Рекомендую ознайомитися для повної картини.

Шкода, що apple згорнула проект з реалізації власної поліклініки.

Раніше також з’являлися чутки про власну поліклініку apple, де фахівці змогли б впроваджувати і тестувати технології, яких накопичилося вже досить велика кількість. Шкода тільки, що проект згорнули.

А що ви думаєте з цього приводу? які перспективи бачите у впровадженні айфона в професійну сферу? може бути, теж використовуєте смартфон на роботі? поділіться своєю думкою в нашому телеграм-чаті. Буде вкрай цікаво прочитати.