Windows 11 “ріже” продуктивність процесорів amd в іграх

20

Ледве microsoft випустила фінальну версію windows 11, як геймери вже почали скаржитися на її роботу з залізом amd. Після оновлення вони зіткнулися з падінням продуктивності при запуску ігор та інших додатків.

Спочатку про проблему з пк на базі процесорів amd ryzen і epyc почали повідомляти користувачі, які встановили новітню версію десктопної ос. Пізніше її наявність підтвердила і сама amd на своєму офіційному сайті. Найбільше операційка “порізала” потужність чіпів в ігрових сценаріях – там втрати досягають значної позначки в 15%. В інших додатках ця цифра менше – від 3 до 5 відсотків у порівнянні з windows 10.

З такою ситуацією в першу чергу стикаються власники процесорів з tdp від 65 вт, а також наявністю восьми і більше фізичних ядер. Обидві проблеми amd пообіцяла усунути протягом місяця за допомогою оновлення прошивок. Зараз баг зачіпає чіпи на архітектурах zen+, zen 2 і zen 3.

За попередньою інформацією, причиною виникнення проблеми стала особливість взаємодії windows 11 з кеш-пам’яттю l3 самих процесорів. Крім того, ос, по всій видимості, не підтримує розроблену amd технологію пріоритизації для вибору самого продуктивного ядра процесора під конкретні завдання.