Windows 10: Microsoft підтверджує рішучість видалити «Панель управління»

395

Чутки про те, що Microsoft може повністю видалити «Панель управління» з’явилися ще до офіційного анонса Windows 10 у вересні минулого року. Тим не менш, незважаючи на те, що класичне меню параметрів у підсумку було збережено (хоча і у вельми обрізаному вигляді), в найближчі місяці нам все ж доведеться з ним попрощатися.


«Десятка» містить в собі новий розділ налаштувань, який співіснує з Панеллю керування». Зовнішній вигляд першого відповідає стилю інтерфейсу Windows 10 / Windows 10 Mobile, тоді як другий прив’язаний до інтерфейсу попередніх версій Windows. Проблема полягає в тому, що наявність відразу двох меню є причиною дублювання тих чи інших інструментів. Більш того, новий розділ «Налаштування» містить у собі не всі можливості «Панелі управління» і навпаки, тому використовувати щось одне не виходить навіть при всьому бажанні.

В цілях спрощення і щоб уникнути непотрібного дублювання всі елементи Панелі керування будуть інтегровані в нове меню параметрів. Це підтверджує і Брендон Лебланк, старший програмний менеджер Microsoft, який у відповідь на питання користувача сказав, що меню «Параметри» буде поступово витісняти «Панель управління» до тих пір, поки остання не зникне повністю.

У свою чергу Гейб Ол, відповідаючи на питання про те, чому б просто не зробити Settings стандартним для сенсорних пристроїв, а Control Panel для звичайних комп’ютерів, пояснив, що існування обох ускладнює код і позначається на ресурси комп’ютера.

Коротше кажучи, для багатьох це буде великою втратою, але дні «Панелі управління» полічені.