Вирішуємо проблему «Operating system not found» у Windows

424

Іноді, під час включення комп’ютера, замість звичного столу перед вами з’являється чорний екран з написом Operating system not found. Панікувати не варто, адже, як показує практика, найчастіше, вирішити проблему такого роду можна самостійно.


Як правило, проблема з неможливістю знайти операційну систему, пов’язана з відсутністю доступу до ресурсу, де вона зберігається. Варто перевірити, який саме ресурс вказано, як місце зберігання ОС. Для цього потрібно зайти в BIOS комп’ютера (UEFI-інтерфейс). Знаходимо всередині меню «Вoot» і в списку на перше місце ставимо жорсткий диск (якщо ОЗ зберігається там).

Іноді проблему можна вирішити з допомогою відновлення boot розділу. Для цього необхідна флешка з завантаженої на неї ОС. Вставити її в комп’ютер під час завантаження, і у вікні, що відкриється оберіть меню «Відновлення завантажувального розділу.

Рідше проблеми такого роду пов’язані з апаратними проблемами. Потрібно зняти панель системного блоку і переконатися, що жорсткий диск правильно підключений. Переконайтеся в цілісності проводів. Протестуйте жорсткий диск за допомогою іншого з’єднувального кабелю. В іншому випадку, необхідно нести системний блок до майстра.