Виправте помилки диска, використовуючи Check Disk

  235

  Виправте помилки диска, використовуючи Check Disk

  Програма Check Disk, вбудована в Windows, використовується для виявлення та усунення проблем на жорсткому диску. Виконує серію тестів, що включають пошук неприпустимих імен файлів, неправильних тимчасових міток і секторів, втрачених, пошкоджених і пересеченных одиниць виділення. При виявленні загубленого модуля Check Disk пропонує перетворити файл у вихідну папку або файл в корінь диска с файлами з розширенням .chk.

  Check Disk має дві версії: графічну і консольну.

  Щоб використовувати графічну версію, клацніть правою кнопкою миші (PPM) на диску >>> Властивості >>> Інструменти >>> Перевірити

  Доступні два варіанти:
  Автоматично виправляти помилки на диску – програма виправить всі помилки, виявлені під час роботи. Опція Безконтрольно – програма видасть повідомлення про помилку
  Перевірте диск і спробуйте відновити пошкоджені сектори – програма перевіряє поверхню диска сектор за сектором. Коли він стикається з пошкодженим сектором, він відновлює інформацію з нього і позначає його як помилковий, щоб у майбутньому дані в ньому не зберігалися.
  Тепер натисніть кнопку Пуск. Зверніть увагу, що системний розділ може бути проаналізовано лише з системного рівня. Вибір варіанту відновлення зробить неможливим продовження і запропонує продовжити при наступному завантаженні. Для підтвердження натисніть Запланувати перевірку диска. Потім інструмент AUTOCHK додається в автозапуск.

  Консольна версія управляється з командного рядка. Для цього введіть команду CHKDSK з допомогою перемикачів:

  • об’єм: наприклад: “c:”
  • шлях до файлу – вказує фрагментацію файлів (тільки FAT32)
  • / f – виправляти помилки на диску (еквівалентно автоматичного виправлення помилок на диску у графічній версії)
  • / r – виявлення пошкоджених секторів і відновлення інформації з них (еквівалент сканування диска і спроби відновлення пошкоджених секторів у графічній версії)