Вийшов шостий патч для baldur’s gate 3» forging the arcane “

45

Захід panel from hell 3 , присвячене обговоренню новин і оновлень, що стосуються baldur’s gate 3 підійшло до кінця, і, разом з тим, до завантаження став доступний шостий і наймасштабніший патч гри.

Засновник і керівник larian studios, свен вінке в рамках заходу представив публіці частину свіжого контенту завантажуваного оновлення, що включає в себе: нову локацію-таємничий і небезпечний регіон грімфордж (grymforge), черговий іграбельний клас – чарівника, нові смертоносні можливості зброї, а також удосконалення графіку і анімацію.

Зазначена різноманітність є лише частиною багатосторінкового переліку ігрових поліпшень і змін виконаних командою розробників.

Свіжий патч дозволить гравцям зануритися в дослідження нової похмурої і лякаючою локації грімфордж-стародавньої фортеці, прихованої в глибинах підземного царства. Новий регіон перенесе за межі місця, де закінчився ранній доступ, і дасть можливість продовжити подорож в зловісне лігво, оточене великими, тінистими печерами і освітлене протікають в підземеллі річками магми.

Поряд з раніше недоступною локацією, до ознайомлення доступний новий потужний клас-чарівник.

Чарівники є носіями магії, дарованої їм при народженні їх екзотичної родоводу, якимсь потойбічним впливом або впливом невідомих вселенських сил. На відміну від чарівників, які освоюють магію шляхом вивчення запорошених фоліантів або чаклунів, які отримують магічні здібності завдяки угоді з магічним покровителем, чарівниками не стають за бажанням, сила сама вибирає носія.

Чарівник використовує власну прихований потенціал, щоб сіяти хаос в бою. Оновлення дозволить гравцям освоїти вміннями самого непередбачуваного класу гри:

страхітливий лик (horrific visage) – здатність личинки іллітіда, що змушує ворога кровоточити, тим самим дозволивши гравцеві викачати з противника очко чар.

кольорова сфера (chromatic orb) – потужний одноцільовий ядерний снаряд, що надає можливість кинути в противника сферу руйнівної енергії.

хмара кинджалів (cloud of daggers) оточує чарівника захисним покривом з літаючих кинджалів і може застосовуватися в цілях захисту.

корона божевілля (crown of madness) приводить ворога в сказ і може змусити його піти в атаку на найближчих союзників.

збільшення / зменшення (enlarge/reduce) змінює розмір персонажа, одночасно впливаючи на його фізичні показники.

Основною здатністю чарівника є метамагія (metamagic) – фірмове вміння, що дозволяє випадковим чином змінювати заклинання в бою. За допомогою метамагії чарівник може збільшити радіус дії або тривалість заклинання, вразити двох ворогів одночасно або придбати інші потужні варіанти заклинань, використовуючи окуляри чар, одержуваних при підвищенні рівня персонажа.

Гра надає на вибір два варіантах походження чарівника і за сумісництвом джерела, з якого герой черпає свою силу: дика магія (wild magic) і спадщина драконячої крові (draconic bloodline). Обидва підкласу мають свої власні сильні сторони, здібності і зовнішній вигляд.

Чарівник дикої магії – маніпулює хаотичною магією і може змінювати хід битви на свою користь, отримуючи перевагу при кидках атаки, перевірках здібностей або спасбросках. Однак отримані посилення, можуть викликати шанс спрацьовування випадкового ефекту, який може бути як позитивним, так і негативним.

Чарівник спадщини драконячої крові, навпаки, має здатність використовувати заклинання, передані у спадок від драконівських предків. Кожен чарівник отримує переваги виходячи зі своєї драконячої родоводу і може використовувати той тип пошкоджень, яким володів його предок: вогонь, кислота, отрута, блискавка або холод. Так само гравець може змінити зовнішній вигляд свого чарівника, вибираючи різні варіанти драконівських атрибутів.

Крім усього іншого в гру додані нові модифікації зброї.

Тепер персонажі, що володіють певною зброєю ближнього або далекого бою, матимуть у своєму розпорядженні до трьох фірмових прийомів, що дозволяють знищувати супротивників новими способами.

удар в серце (heartstopper) – дозволяє пробити ворогові груди, щоб завдати шкоди і знизити його ефективність в бою.

послаблюючий удар (weakening strike) – несмертельна атака проходить по руках ворога, щоб згодом знизити, одержуваний від цього противника шкоди.

стрясаючий удар (concussive smash) – дозволяє приголомшити противника за допомогою найсильнішого удару.

Зміни зазнала і графічна складова гри: відтепер baldur’s gate 3 оснащена спрямованим і об’ємним освітленням, володіє поліпшеною передачею кольору, використовує атмосферне розсіювання, об’ємний туман, динамічні хмари та інші візуальні поліпшення.

Крім ігрового світу, візуальному оновленню піддалися і самі персонажі.

Тепер, коли гравець вирушає в подорож зі своєю партією, персонаж і його супутники будуть купувати синці, бруд і кров на обличчі, якщо були довго позбавлені відпочинку. Ступінь інтенсивності пошкоджень буде залежати від їх стану здоров’я. Навколишнє середовище відтепер безпосередньо впливає на зовнішній вигляд героїв, і, якщо персонаж знаходиться поруч з сильним джерелом тепла, на його обличчі проступає піт.

На закінчення, приємним додаванням стала нова чарівна оркестрова музика від борислава славова, яку гравець може прослухати, перебуваючи в таборі або зайшовши в ігрове меню.