Видобуток 1 біткоіни спалює електрики більше, ніж середнє домогосподарство за 13 років

75

На зорі появи біткоіни добувати криптовалюта міг будь-який актуальний на той момент домашній комп’ютер. Сатоши накамото вважав, що це дозволить мільйонам людей стати частиною цифрових перетворень в суспільстві. Час минав, але замість мільйонів комп’ютерів з’явилися спеціалізовані пристрої. Вони виявилися в десятки і навіть сотні разів могутніше домашніх процесорів, що повністю закрило доступ до видобутку біткоіни звичайним людям. Безсумнівно, кожен з нас (якщо виділив під цю справу відповідну суму) може купити asic, налагодивши домашню ферму з усіма витікаючими наслідками. Можливо, багато хто так і роблять, адже хешрейт біткоіни відновлюється, а ціна зростає.

До речі, про ціну: прогнози аналітиків починають збуватися. Бичаче ралі в самому розпалі, а вартість цифрового золота мчить вгору. Сьогодні вночі ціна біткоіни короткочасно піднімалася до 53 000 доларів, що стало сигналом для трейдерів, які очікують позитивного сценарію. Як бачите, крипторинок розвивається, хоча багато його учасники-це шановні люди, які ратують за екологію. Наприклад, ілон маск володіє невідомою кількістю криптовалюта. Мало того на рахунках tesla досі лежить ціла гора монет. Як це все співвідноситься з їх бажанням врятувати планету, неясно, адже поки вони своєю участю призводять до зворотного ефекту.

Ще на початку 2021 року команда з кембриджського університету проаналізувала споживання біткоіни електрики. За їхніми словами, вся мережа з’їдає більше, ніж країна аргентина. На лютий 2021 року показник споживання доходив до 121.36 терават на рік. По суті людство спалює неймовірну кількість корисних копалин з метою отримання в заздалегідь запрограмованому алгоритмі певної кількості віртуальних монет. До речі, щодня кількість цих самих монет становить близько 6300, а на видобуток однієї лише монети біткоіни витрачається електрики стільки ж, скільки споживає середньостатистичне домогосподарство за 13 років.

Варто розуміти, що нас чекає ускладнення видобутку, а значить енергії буде потрібно ще більше. Очевидно, що людство не зупиниться в своєму бажанні отримати ефемерну монетку всередині комп’ютера до тих пір, поки не буде вже пізно. В даному випадку не місце для екологічних прогнозів, але розуміння самого факту, що криптовалюта завдають непоправної шкоди екології, неодмінно має сформуватися в суспільстві. Поки ж уряди різних країн бачать в ньому загрозу національній валюті і банківській системі, а про екологію просто забули.