В рунеті зростає число сайтів-імітацій порталу держпослуг

29

На тлі новин про новий локдаун і поширення в регіонах qr-кодів для входу в різні заклади в рунеті за кілька днів з’явилося майже 50 сайтів, що імітують портал держпослуг, наприклад gosusliga.ru, gosusluni.ru та ін.

Як повідомляють в infosecurity a softline company, настільки масової реєстрації подібних доменів не спостерігалося з початку літа, коли в москві вводили вимогу при вході в заклади громадського харчування, театри, кінотеатри пред’являти qr-код, що підтверджує вакцинацію або перенесене захворювання, і паспорт. Тоді в рунеті почали з’являтися схеми для обходу вимог мерії москви. Для цього пропонувалося використовувати генератори кодів і прив’язувати їх до сайтів, що імітує держпослуги.

За словами провідного аналітика infosecurity a softline company олександра вураско, цього разу шахраї активізувалися ще до офіційного підтвердження неробочих днів, як тільки заговорили про таку можливість. У період локдаунів зростає попит на фейкові довідки про вакцинацію-цим і обумовлений сплеск реєстрацій сайтів, що імітують держпослуги:

«такі домени зловмисники можуть використовувати для продажу фальшивих qr-кодів або ж фішингу — доступу до персональних даних користувача або ж зараження його пристрою вірусом».

У мінцифри повідомили, що постійно моніторять створення ресурсів з доменними іменами, зовні схожими на gosuslugi.ru:

«за результатами аналізу частина ресурсів блокується, інші перебувають на контролі до виявлення неправомірного контенту або дій».

За даними міністерства, в рунеті щомісяця блокується 100-200 підозрілих ресурсів.

Нещодавно стало відомо, що мінцифри планує перевести боротьбу з інтернет-шахраями в автоматичний режим. У міністерстві розраховують до кінця 2022 року скоротити число шахрайських дзвінків на 50% і блокувати до 80% фішингових ресурсів протягом 24 годин.