В обліковий запис google можна буде потрапити тільки через двоетапну аутентифікацію

19

Компанія включає подвійний захист за замовчуванням для мільйонів користувачів. Оновлення відбудеться до кінця 2021 року і торкнеться 150 млн осіб.

Про свої наміри підвищити безпеку персональних акаунтів компанія заявляла ще в травні цього року. Тоді представники google повідомляли про плани включити двоетапну аутентифікацію за замовчуванням. Зараз компанія підтвердила актуальність цих слів і додала, що зміни торкнуться 150 млн користувачів google, а також 2 млн авторів youtube. За даними компанії на 2018 рік, двофакторна аутентифікація працювала тільки у 10% користувачів.

За новими правилами аутентифікація в google буде складатися з введення пароля і другого способу підтвердити особу. В якості другого кроку користувач може ввести код з sms або використовувати електронний ключ. У компанії повідомили, що аутентифікація буде “безшовною”. Тобто для підтвердження входу буде достатньо одного разу натиснути на повідомлення.

Зараз в акаунтах google, де вказано резервну адресу або номер телефону, двоетапна аутентифікація запускається автоматично.

«для більшості з нас паролі — перша лінія оборони нашого цифрового життя. Проте створити і регулярно вводити безпечний пароль не завжди зручно. Тому багато паролі так легко зламати. Ми розуміємо, що існуючі сьогодні способи двофакторної аутентифікації підходять не всім користувачам, тому наша команда працює над технологіями, щоб вхід в аккаунт не був пов’язаний з необхідністю запам’ятовувати паролі, але рівень безпеки залишався таким же високим», — коментують представники google.

На сьогоднішній день двофакторна аутентифікація — один з найнадійніших способів запобігання несанкціонованого доступу до облікових записів. Компанія google протягом декількох років наполегливо пропонує включити її добровільно. З нею солідарні й інші експерти з комп’ютерної безпеки.