Україна вже рік не віддає netflix $550 000 за фільм «останній найманець» з жан-клод ван даммом

12

Сучасний кінематограф влаштований таким чином, що студії експлуатують одних і тих же акторів роками до тих пір, поки не вичавлять з них все до останньої краплі. В результаті одні і ті ж особи миготять з фільму в фільм збираючи величезні каси, в той час як іншим залишаються крихти. Насправді порівнювати заробітні плати звичайних людей навіть з гонорарами акторів середньої руки не варто, адже герої фільмів категорії «б» отримую в рік сотні тисяч і навіть мільйони доларів. Але це з умовою, якщо вони будуть активно працювати. Варто враховувати, що часто до другосортних фільмів опускаються колишні зірки, яких перестали кликати в блокбастери. Хлопці давно пішли в тираж, але колишні амбіції залишилися. Вони звикли до дорогих автомобілів, вілл за мільйони доларів з прислугою, але все це коштує грошей, тому доводиться вибирати: або сидіти на голодному пайку, або наплювати на репутацію і колишню славу.

Яскравим прикладом такої нелюдської нерозбірливості є ніколас кейдж. Хлопець знімається в страшному треші, але, схоже, і не планує зупинятися на досягнутому. Останнім часом по стопах колі пішов жан-клод ван дамм. Це ім’я досі здатне чіпати приховані нотки суворих чоловіків по всьому світу. На цьому було вирішено і виїжджати. Ми не будемо вдаватися в подробиці кар’єри суперзірки бойовиків, адже у нас не менш цікава тема. Справа в тому, що останній фільм з його участю (останній найманець) знімався в україні. Відчуваєте яка багатообіцяюча зав’язка?

Так ось, в 2020 році міністр культури україни гордо відрапортував, що netflix буде знімати свій фільм з ван даммом в його країні. Також він додав, що привернути увагу популярного сервісу вдалося завдяки новому закону про кеш-рібейти. Це така цікава система, що гарантує повернення знімальній групі 25% витрат на кіновиробництво. Гарантом виступає держава, а норми прописані в законі. За логікою речей, все чесно, ну майже чесно. Як виявилося, вартість фільму затягнула трохи більше 4 мільйонів доларів, а значить ще в 2020 році україна повинна була повернути netflix близько 550 тисяч доларів. Погодьтеся, що сума не така велика, особливо для країни, яка хоче залучити іноземний капітал.

Ван дамм і міністр культури україни

Але не тут-то було. Грошей ніхто нікому виплачувати не планує. Як з’ясувалося, незважаючи на неодноразові звернення і повний набір з 393 дозвільних документів, netflix не має права на компенсацію, адже закон прийняли частково і з застереженнями. Нібито, потрібно щось десь підкоригувати, а інакше жан-клод ван дамм ризикує залишитися без гонорару. Якщо ви вже почали переживати за бідолаху, то поспішаємо вас заспокоїти. Швидше за все, він отримав гроші ще до початку зйомок, а ось з netflix вийшло негарно. Для компанії 550 тисяч доларів-це крапля в морі, але осад явно залишився. Як ви вважаєте, чи захоче netflix ще раз зняти фільм в україні?