У Windows 10 Mobile може зявиться підтримка додатків Win32

306Всі ми з вами кожен день стикаємося з так званими Win32-програм. Та й сама настільна Windows по суті складається з Win32-додатків, різних бібліотек і т. д. Сама по собі підсистема Win32 є вельми і вельми заслуженою, її життєвий відлік ведеться ще з Windows NT, де вона з’явилася в дуже зародковому вигляді. Роки і десятиліття еволюції привели нас з мільйонам різних програм і додатків, розроблених під Win32. Немає такої задачі, яку не можна було виконати на комп’ютері з Windows.

І в цьому, до речі, сила планшетів на Windows. Наприклад, мене часто виручає можливість запустити щось подібне на моєму 8-дюймовому планшеті. Звичайно, не систематично, але час від часу це відмінне підмога. В цьому плані дуже заманливо виглядає режим Continuum на нових смартфонах на Windows 10 Mobile. Туди так і просяться десктопні програми. Хоча, тут не все так просто з-за різних архітектур процесорів на ПК і планшетах (x86), і смартфонах (ARM). Але схоже в Microsoft щось знають.

Кевін Галло, віце-президент Microsoft по платформі Windows розробки, на конференції Connect 2015 заявив, що в Microsoft вивчають можливість запуску додатків Win32 на смартфонах з ос Windows 10 Mobile при роботі в режимі Continuum. У теорії, якщо у смартфона буде процесор від Intel, то така функціональність — справа техніки. У разі процесорів ARM все набагато складніше. Тому, поки просто залишається стежити за новинами від Microsoft.