У найближчі 100 років до землі наблизиться до мільйона небезпечних астероїдів, спрогнозували китайці

15

Вибухнув в 2013 році в небі над челябінськом метеорит був не більше 20 метрів в діаметрі. Але енергії вибуху виявилося достатньо для пошкодження тисяч будівель і для поранення понад півтори тисячі осіб. Подія показала, що невеликі астероїди не можна не враховувати, і таких «челябінських» випадків за наступні 100 років може статися дуже і дуже багато.

Джерело зображення: shutterstock

Згідно з підрахунками китайських астрономів, які поділилися новими висновками в журналі acta astronomica sinica, в наступні сто років астероїди розмірами до 100 метрів можуть загрожувати падінням на землю понад 700 разів. Більш того, моделювання показало, що загрозливих землі астероїдів може бути набагато більше — від 100 тис.до мільйона. Тим часом, до цих пір при стеженні за небезпечними для землі астероїдами об’єкти діаметром менше 100 метрів просто ігнорувалися.

Додамо, що астероїди типу «челябінських» вкрай важко вловити також з тієї причини, що вони приходять з боку сонця, куди неможливо направити звичайні телескопи. Для закриття цього сектора в земній протиастероїдній обороні потрібні спеціальні захищені інструменти, яких сьогодні немає.

Влада китаю в останні роки виділила значні кошти на розробку рішень для планетарної оборони. Це робиться не тільки для пом’якшення астероїдної небезпеки, але також в очікуванні більш жорсткого протистояння в космосі з сша. Китай не приховує, що система стеження за астероїдами буде інтегрована у військову систему оборони і стане частиною стратегії національної безпеки.