У китаї зафіксовано подорожчання відеокарт, а gigabyte, asus і msi підняли ціни до 7%

23

Незважаючи на активні спроби вивести виробничі потужності з китаю, багато компаній зіткнулися з тим, що зробити це в короткостроковій перспективі просто нереально. Проблема в тому, що найбільш підходящий для цих цілей в’єтнам не гумовий. Хвиля виробників вже захлеснула країну, а ресурси для вироблення електрики наносять потужний вуглецевий удар по планеті. Мало того, наростити вироблення енергоносіїв не так просто, а інфраструктура розвинена недостатньо добре. Все стає куди гірше, якщо намагатися відшукати кваліфікованих співробітників. Працівників з відповідним досвідом чи ні, або їх вже забрали інші компанії, а спроба змінити їх за допомогою високих заробітних плат невигідна насамперед самим виробникам, а значить капіталістична машина краще зупиниться, ніж заплатить співробітникам зайвий цент.

Насправді причин набагато більше, просто деякі знаходяться на поверхні, а інші не так очевидні, але суті це не змінює. Саме тому багато гігантів поки не поспішають мігрувати, піддаючись загальній паніці. У піднебесній знаходиться ціла мережа заводів з виробництва відеокарт і спеціалізованих пристроїв для майнінг біткоіни. Саме цей факт дозволив китаю зайняти перше місце в списку країн, що видобувають криптовалюта. Сьогодні політика уряду спрямована на боротьбу з фермерами, ну а ціни пішли вниз. Особливо вигідними стали відеокарти після обвалення криптовалюта в травні. У якийсь момент ціни майже зрівнялися з рекомендованими, а місцеві геймери буквально купалися в дешевих відеокартах. Що ж, прийшов час платити за рахунками.

Як повідомляє сайт fast technology, в ході серпневого підвищення вартості ефіру намітився курс на подорожчання всіх ігрових моделей. Наприклад, зовсім недавно geforce rtx 3080 знову подолала поріг в 10 000 юанів. Ясно, що 113 000 рублів, це значно дешевше того, що ми бачимо в російських магазинах, але ж мова про китай, де ціни традиційно нижче. Geforce rtx 3060 піднялася вище 4000 юанів, що відповідає 45 000 рублям (більше 600 доларів), ну а місцеві геймери знову б’ють тривогу. Справа в тому, що трійка найбільших виробників оголосила про чергове подорожчання.

Мова про gigabyte, asus і msi. Окремо вказується, що останні дві змогли заробити за серпень на 30% більше, ніж у липні, а у gigabyte зростання доходів склало чималі 50% в річному численні. Судячи з попередніх даних, вересень продемонструє відмінні показники прибутковості, але, як виявилося, це не привід знижувати ціни, адже геймери зголодніли по швидкісних ігрових рішень. Повідомляється про збільшення відпускних цін до 7%. Інформація несподівана і тривожна, а результати незабаром можуть бути помітні і на інших ринках, адже корекція, безсумнівно, трапиться і в інших регіонах.