У google play знайдені десятки крадуть гроші додатків

17

Експерти в області it-безпеки виявили в магазині google відразу кілька десятків додатків, що крадуть гроші у користувачів android-пристроїв. За оцінкою фахівців, під загрозою непередбачених витрат знаходяться близько 10 мільйонів чоловік, які вже встановили програми з «чорного списку».

Згідно зі звітом компанії zimperian labs, жертвами шахрайства могли стати понад 10 мільйонів чоловік з 70 країн світу. Після установки програми автоматично оформляли підписку вартістю $42 на місяць, не інформуючи про це користувача. Список небезпечних додатків охоплює понад 200 назв у категоріях «розваги», «інструменти», «знайомства» та інші. Ознайомитися з повним переліком небезпечного софта можна за цим посиланням.

Примітно, що мова йде не тільки про маловідомих продуктах. Наприклад, одне з таких додатків під назвою handy translator pro встановили понад півмільйона користувачів. Троян зустрічається і в інших програмах, які здаються нешкідливими. Незабаром після установки заражений софт генерує повідомлення з посиланням, при переході по якій оформляється платна підписка.

У перелік «зловредів» потрапили такі програми, як slime simulator, easy tv show, cutcut pro, launcher ios 15, my locator plus і ряд інших. Зараз додатки видалені з google play, але як і раніше можуть бути встановлені на смартфонах користувачів. Експерти рекомендують негайно видалити їх зі свого пристрою.