Tsmc закликає владу сша в рівній мірі підтримувати вітчизняних і зарубіжних виробників

39

Недавні заклики глави intel до американської влади віддати пріоритет у фінансуванні місцевим компаніям напівпровідникової галузі не залишилися без уваги конкурентів. Голова ради директорів tsmc марк лю (mark liu) засудив подібні заяви, закликавши владу сша в рівній мірі підтримувати місцеві та зарубіжні компанії.

Джерело зображення: tsmc

Як зазначив глава tsmc, якщо виділені владою сша субсидії будуть спрямовані на підтримку тільки місцевих компаній, то це негативно позначиться на спробах країни відновити своє становище на світовому ринку напівпровідникових компонентів. “за винятком intel, я вірю, що більшість колег по галузі підтримують принцип відкритості і вітають будь-які інвестиції в сша”, – додав марк лю.

Глава tsmc підтримав рішення samsung electronics виділити $17 млрд на будівництво нового підприємства в техасі за контрактним виробництвом чіпів. “я думаю, що це дуже добре. Це доводить, що наше рішення інвестувати в сша два роки тому було правильним», — пояснив керівник компанії. Нагадаємо, що tsmc має намір витратити $12 млрд на будівництво підприємства в штаті арізона, яке почне видавати 5-нм продукцію в 2024 році.

Зараз tsmc активно співпрацює з владою сша, щоб створити на прилеглій до майбутньої підприємства площі всю супутню інфраструктуру. Представники підрядників отримують робочі візи в сша за спрощеною схемою і набувають земельні ділянки для будівництва власних підприємств. На думку глави tsmc, початкові витрати на організацію виробництва в сша дуже високі — хоча б в силу більш високого рівня зарплат, тому влада країни повинна на даному етапі надавати зарубіжним компаніям більше пільг і субсидій. Надалі ця різниця із зарубіжними майданчиками буде скорочуватися, у міру розширення локального виробництва в сша.