The information: тім кук таємно уклав з китаєм угоду на 275 мільярдів доларів в 2016 році

41

У 2016 році генеральний директор apple тім кук зустрічався з китайськими чиновниками після того, як нові закони в країні поставили під загрозу бізнес apple. За даними інформаційного видання the information, кук нібито підписав угоду з чиновниками на суму близько 275 мільярдів доларів для фінансування проектів у китаї.

У доповіді говориться, що в 2016 році нові нормативні акти китаю представляли серйозну загрозу для сервісів apple, включаючи app store, icloud, itunes, apple pay. У цьому ж році кук здійснив ряд візитів в країну, щоб домовитися з китайськими чиновниками, які звинувачували apple в недостатній допомозі місцевій економіці. За наявними даними, команда apple зі зв’язків з урядом китаю розробила меморандум про взаєморозуміння (mou) з державним комітетом з розвитку і реформ китаю, який був підписаний під час першого візиту кука в тому ж році.

Яблучна компанія взяла на себе зобов’язання допомогти китайським виробникам побудувати найсучасніші виробничі потужності і навчити обслуговуючий персонал. Apple також погодилася інвестувати в китай набагато більше коштів, ніж робила до цього, а також закуповувати у китайських виробників більше комплектуючих для пристроїв apple. Як повідомляє the information, крім будівництва нових роздрібних магазинів, apple також зобов’язалася інвестувати в центри наукових досліджень і розробок.

Угода повинна була сприяти розвитку китайської іт-індустрії, просувати в країні науково-технічну освіту і допомагати китайським підприємствам розвиватися разом з apple. Натомість уряд повинен був запропонувати “необхідну підтримку і допомогу”, стверджується в доповіді.

За даними business insider, apple, схоже, виконала свою частину угоди. З 2016 року компанія перенесла роботу icloud в китай, відкрила 11 нових роздрібних магазинів в країні, заснувала інвестиційний фонд чистої енергії в обсязі 300 мільйонів доларів і уклала угоду з найбільшим виробником вітряних турбін в китаї. Для виробництва останнього iphone компанія уклала угоду з новими китайськими постачальниками.

Крім фінансових угод, apple також задовольнила вимоги китаю показати на картах apple maps безлюдної спірну територію архіпелагу дяоюйдао (яп. Сенкаку), розташованого між китаєм і японією.

З економічної точки зору, угода пішла на користь apple: за останній рік компанія отримала 68 мільярдів доларів з ринку китаю. Це склало п’яту частину всіх доходів apple, додає the information.