Tesla продемонструвала нову конструкцію акумуляторного блоку на базі елементів типу 4680

13

Захід tesla, який проходив на німецькому підприємстві компанії, дозволив переконатися, що кросовери model y місцевої збірки дійсно отримають нову конструкцію кузова з основою з двох цілісних частин, що з’єднуються блоком акумуляторів типу 4680 в структурному корпусі. Зображення нової конструкції стали надбанням громадськості саме завдяки екскурсії по підприємству tesla в околицях берліна.

Джерело зображення: electrek

Ще раніше, як нагадує electrek, ілон маск (elon musk) заявляв про переваги нової компоновки кузова, яка буде властива кросоверам model y німецької збірки. Використання структурного акумуляторного блоку і двох “суцільнолитих” підстав дозволить на 10% знизити масу і збільшити дальність ходу електромобіля на 14 %, не кажучи вже про спрощення техпроцесу складання за рахунок зменшення кількості використовуваних деталей на 370 штук. Обладнання для виготовлення цілісних частин основи кузова було встановлено на підприємстві в німеччині досить давно, але тільки зараз стало відомо, як же модернізована конструкція виглядає живцем.

Джерело зображення: twitter, paul kelly

Блок акумуляторів типорозміру 4680 стає елементом силової структури кузова, який з’єднує передню і задню частини підстави. Останні є цільними деталями, що значно полегшує процес складання електромобіля, хоча в деякій мірі і ускладнює кузовний ремонт. До блоку батарей кріпляться і підстави сидінь, що дозволяє підвищити технологічність конструкції і оптимізувати процес складання електромобіля.

Нагадаємо, що масове виробництво батарей типу 4680 почнеться в німеччині тільки до кінця наступного року, тому перший час tesla змушена буде поставляти їх або з невади, або з японії — в останньому випадку виробництвом займеться традиційний для американської компанії партнер в особі panasonic. Компанії lg energy solution і samsung sdi теж цікавляться можливістю випуску осередків даного типу, але навряд чи вони налагодять його швидше tesla і panasonic.