Tesla поширює пз з відкритим кодом, що дозволяє запрограмувати світлове шоу на електромобілях інших марок

41

Святкове оновлення 2021.44.25 фірмового програмного забезпечення tesla в цьому році не обмежилося появою нових функцій у електромобілів однойменної марки. Власники електромобілів інших марок отримали можливість запрограмувати світлове шоу на свій смак, використовуючи спеціалізовану утиліту. Світломузичне шоу електромобіль здатний створювати, використовуючи світлотехніку і акустичну систему.

Джерело зображення: github

До слова, подібними “бонусами” славиться не тільки продукція tesla — її активні китайські наслідувачі давно зробили світломузичні шоу, адаптовані під місцевий колорит, атрибутом продаються на ринку кнр електромобілів преміального рівня. На ресурсі github можна знайти інструкцію з налаштування послідовності роботи світлових приладів електромобілів tesla за допомогою утиліти xlights з відкритим вихідним кодом. Користувач спершу може запрограмувати послідовність включення світлових приладів на свій смак, а потім завантажити його в бортовий комп’ютер через накопичувач з інтерфейсом usb, приклавши до конфігураційного файлу і музичний супровід у форматі mp3 або wav.

Серед продукції tesla підтримка такого пз передбачена оновленими model s і model x не старше 2021 року випуску, а також усіма електромобілями model 3 і model y. Можливість програмування послідовності роботи світлотехніки інших електромобілів теж передбачена цим пз, але користувач повинен враховувати різницю в її характеристиках і конфігурації. До речі, дорогі версії model 3 і model y з матричними фарами взагалі можуть проектувати з їх допомогою найпростішу графіку, що тільки додає видовищності подібним шоу.