Створена надефективна нейромережа по поліпшенню фотографій

36

У китаї розроблена нова нейромережа під назвою gfp-gan від tencent arc lab, що дозволяє поліпшити зображення низької якості і відновити пошкоджені фотографії. Творці стверджують, що вона може ефективно відновлювати обличчя на знімках і проводити поліпшення кольору.

вихідне зображення (зліва) і результати роботи різних нейромереж. Крайні праворуч створені за допомогою gfp-gan

” на відміну від попередніх методів, щосили старалися відновити точні деталі особи або зберегти ідентичність особи, пропонована нами нейромережа gfp-gan забезпечує хороший баланс реалістичності і точності з набагато меншою кількістю артефактів. Крім того, потужний генеративний інструмент для обличчя дозволяє нам одночасно виконувати відновлення і поліпшення кольору», — розповідають розробники нейромережі.

В ході тестування gfp-gan показала хороші результати на тих зображеннях, де були незначні дефекти. На відміну від багатьох інших сервісів по обробці фото, він забезпечує однакову точність для різних об’єктів. Нейромережа навіть здатна точно розкрити чорно-білі знімки і істотно поліпшити фотографії вкрай низького дозволу.

Втім, подібні нейромережі викликають дискусії серед користувачів. Прихильники цього методу вважають, що він розкриває нове художнє бачення і скорочує час для редагування зображень. Противники застосування ші вважають, що він створює штучну однорідність і спотворює реальність.