Справжнє ім’я творця біткоіни сатоши накамото так і не розкрили в суді

40

Журі присяжних постановило, що крейгу райту (craig wright), який називає себе творцем біткоіни, не доведеться віддавати половину своїх кріптовалютних запасів, складових, за деякими оцінками, до $50 млрд в грошовому вираженні. Справа викликала багато шуму в співтоваристві, адже якби суд постановив інакше, справжнє ім’я творця проекту було б розкрито.

Джерело зображення: tamim tarin / pixabay.com

В описуючої біткоіни вихідної документації зазначено, що творцем системи є якийсь сатоши накамото (satoshi nakamoto), але навіть сьогодні невідомо, хто ховається під цим ім’ям. Пан райт неодноразово заявляв, що творцем платформи є він, хоча численні експерти заявляють про недостатність доказів. Відомо, що на початковому етапі проекту хтось накопичив від 750 тис. До 1,1 млн біткоіни, і вважається, що це міг зробити тільки творець проекту — тоді майнінг міг здійснюватися на звичайних домашніх комп’ютерах, а не на спеціалізованому обладнанні.

Саме ці активи стали основою відкритої в 2018 році справи, коли проти райта подали позов родичі його колишнього колеги. Вони стверджували, що райт дійсно був творцем проекту, проте його співзасновником був дейв клейман( dave kleiman), і під псевдонімом вони виступали удвох. А значить, спадкоємці клеймана можуть претендувати на половину активів накамото, йдеться в позові. Однак перед присяжними не ставилося завдання вирішувати, чи є райт сатоши накамото-їм було необхідно визначити, чи перебували райт і клейман в ділових відносинах, що дають клейману або його спадкоємцям право претендувати на половину статків, які райт міг заробити, створивши біткоіни. Присяжні постановили, що райт повинен виплатити $100 млн компанії w&k info defense research, яку він створив разом з клейманом.

Сума дійсно значна, тому якщо відповідні цій сумі біткоіни (близько 2000 монет за поточним курсом) прийдуть в рух з боку приписуваних накамото адрес, то особистість творця проекту можна буде вважати підтвердженою. Крейг же вважає рішення суду перемогою, і він пообіцяв передати значну частину свого статку на благодійність.