Скріншот в word

550

Мало хто знає, але в Microsoft Word можна створювати скріншот не вдаючись до допомоги сторонніх утиліт. У цій невеликій статті я покажу Вам, як це можна зробити.
Трохи відступаючи від теми, повторюю що скріншот легко створити за допомогою стандартних засобів і програм, що входять в стандартний набір Windows. Зокрема я маю на увазі Paint. Не буду вдаватися в подробиці, т. к. про це досить обширно написано в статті, посилання на яку знаходиться вище.

Отже, щоб створити скріншот і відразу ж його помістити (вставити) в Word, можна просто натиснути клавішу PrtScr на клавіатурі, перебуваючи саме в тому місці і вікні, що потрібно, а потім вставити гарячими клавішами Ctrl + V в потрібне місце в документі.

На замітку: щоб зробити скріншот активного вікна (яке поверх всіх вікон, наприклад повідомлення про помилку або не в повному розмірі) щоб не потрапили в скріншот кнопка Пуск, панель завдань і все, що Ви бачите перед очима, потрібно натиснути Alt + PrtScr

Так само можна безпосередньо в самому ворді вибрати вкладку Вставлення і там натиснути на стрілочку під заголовком Знімок, в результаті чого повинні відкритися всі доступні і активні вікна, вибравши потрібне з яких Ви вставите скріншот відразу в Word:

Причому вставится скріншот саме активного вікна, як ніби Ви натиснули Alt + PrtScr

У цьому способі є один нюанс – для того, щоб зробити знімок вікна, воно повинно бути розгорнуто. Варто Вам його згорнути, так воно зразу пропаде з доступних. Це слід враховувати, щоб потім не виникло питання “А де нудне мені доступне вікно???”.
Щоб було правильно і все доступно, Ви спочатку відкриваєте потрібну Вам вікно, наприклад хоч в провіднику Мій комп’ютер, потім запускаєте Word не звертаючи провідник, а потім вже побачите що його можна вставити.

До переваг цього способу створення скріншоту можна віднести те, що можна не натискувати клавішу PrtScr, а так само те, що можна відразу ж безпосередньо в ворді зробити скріншот саме потрібного фрагмента вікна (таке часто буває). Для цього потрібно натиснути на кнопку “Вирізка екрану”, яку я виділив на скріні вище. В результаті відкриється останнє активне відкрите вікно злегка прояснена і хрестик, за допомогою якого Ви можете виділити потрібний фрагмент, а потім відразу стає активним Word який вже вставлений скріншот. Ну та прям там Ви можете його трохи підредагувати використовуючи стандартні інструменти Ворда.

Я не закликаю Вас користуватися саме цим способом створення скріншоту, а просто хочу щоб Ви знали про це і коли-небудь цей спосіб Вам у нагоді. Наприклад, якщо ви друкуєте і працюєте в ворді і знадобилося вставити якесь вікно.
До речі, якщо хочете, то можна цей знімок зберегти як картинку, натиснувши на нього ПКМ і вибрати “Зберегти як малюнок”. Тоді вийде що Ви створили скріншот без допомоги клавіш, а використовуючи тільки мишку і Word =)