Складні смартфони мало хто купує. Чого не вистачає користувачам?

14

В останні роки все більше вендорів випускають гнучкі гаджети. Однак масовий споживач рідко вирішується на покупку такого пристрою. Нещодавно видання android authority провело опитування, де з’ясувалося, що ж зупиняє користувачів від придбання складних апаратів.

Ціна і можливості

Всього опитали близько 4000 чоловік. Найпопулярніша причина відмови від покупки-висока ціна. За цю відповідь проголосували 38% респондентів. Віддавати в середньому 150 тисяч рублів за гнучкий телефон готові небагато.

Звичайно, вартість можна виправдати різними перевагами. Наприклад тим, що пристрій вміє перетворюватися зі смартфона в планшет. Але зараз масова аудиторія, швидше, візьме традиційний флагман, який обійдеться дешевше і буде краще за деякими параметрами. Після чого навіть залишаться гроші на хороший повноцінний планшет. А ті, кому все ж цікавий складаний варіант, чекають зниження цін.

Інший зазначений недолік-інтерфейс і додатки поки що не задіють переваги гнучкого екрану в повній мірі. Робота в цьому напрямку ведеться з боку виробників і самої google. Досить сказати, що в android 12.1 збираються розширити список функцій, які дозволять по-новому взаємодіяти зі складним форм-фактором.

Однак більша частина софта досі ніяк не оптимізована і функціонує в стандартному режимі. Той же instagram на розгорнутому екрані запускається з чорними рамками з боків. Розробникам і компаніям належить довгий шлях у цьому напрямку.

Ще один значущий фактор при виборі телефону — камера. Незважаючи на ціну, жодна з останніх гнучких новинок не виділяється гарною якістю зйомки. Це стосується як основної, так і фронтальної камери. Останню деякі бренди сховали під екран. Рішення вдале з точки зору безрамочности, а ось якість фото і відео поки страждає. Так що тим, кому важлива камера, складні апарати зараз навряд чи підійдуть.

Міцність і дизайн

Згідно з результатами, 15% опитаних не впевнені в міцності складаний конструкції. Скло для гнучких дисплеїв дійсно тонке і крихке. Рухливі частини на зразок шарніра теж не вселяють довіри, а зазори з часом охоче збирають пил і бруд.

У разі поломки ремонт такого флагмана буде складним і дорогим. Хоча samsung і заявляла, що z fold 3-найстійкіший складаний смартфон на ринку і набагато міцніше попередніх, сумніви в цьому параметрі відштовхують споживачів.

Ще 15% респондентів турбує складка в місці вигину матриці. Деякі вважають, що до неї можна звикнути з часом, проте нюанс занадто кидається в очі. Інші опитані відзначили, що складні смартфони могли б бути тонше і легше, а також мати справжнє скло на фронтальній панелі. До слова, над вирішенням цих проблем працює компанія lg, яка розробляє фірмову панель real folding window.