Штучний інтелект навчили заповнювати замість резюме здобувача

274

Сервіс Superjob, що розміщує пропозиції про роботу та резюме шукачів, взяв собі на допомогу штучний інтелект, який вміє складати резюме замість кандидатів. Нейромережа діє автоматично, при цьому інформацію про претендента на вакансію бере після аналізу його фотографії.

Сервіс повідомив про це на своєму блозі. Нейромережа аналізує людину «по одягу», при цьому тільки на основі одного фото з високою точністю вгадує підлогу людини, скільки йому років, попередню професію і наявність вищої освіти. Якщо на фото здобувач виглядає презентабельно і дорого, алгоритм відразу ставить в резюме високі зарплатні очікування. Самі розробники називають точність роботи інтелекту до 88%, а для деяких спеціальностей – до всіх 100%.

Інструмент доступний у мобільної версії сервісу для 10% пристроїв на Android і приблизно 5% – для iOS. Нейромережа має в базі до 500 основних професій, за якою вона вчиться визначати спеціальність рандомного здобувача. Інтелект побачить різницю між офісним клерком і робітникам, продавцем і водієм.

База онлайн-сервісу Superjob має більше 20 мільйонів фотографій. На їх основі здійснювалося навчання нейронної мережі, алгоритм якої після аналізу зовнішнього вигляду та одягу навчався визначати професію і очікувану зарплату. Також для цього була спеціально сформована база одягу, куди увійшло кілька мільйонів зразків.

Механізм, за яким діє штучний інтелект, досить прямолінійний. Його точність залежить від того, наскільки фото здобувача відображає його спеціальність. Наприклад, претендент на посаду водія «допоможе» нейромережі, якщо опублікує фотографію за кермом. Алгоритм може заплутатися, якщо, приміром, інженер завантажить своє зображення на відпочинку або в поході.

Після того, як нейромережа отримає все можливе з фотографії, претендент може відредагувати роботу алгоритму вручну. Однак творці інструменту вважають, що використання ШІ при створенні резюме займає набагато менше часу, ніж без нього.

Онлайн-платформа Superjob, створювана для пошуку персоналу і підбору вакансій, з’явилася в 2000 році. У 2019 році сервіс посів 19 місце у списку найдорожчих компаній Рунета, займаючи при цьому 1/5 всього ринку мережевих проектів для пошуку роботи.

До появи алгоритму Superjob інші російські проекти також намагалися залучити нейронні мережі до виробничого процесу найму. Приміром, ним став спільний проект компанії VisionLabs, що спеціалізується на розпізнаванні осіб, і Skillaz – розробника автоматизації процесу найму.

Створена спільна технологія проводила аналіз претендента в момент співбесіди у відео форматі. При цьому система звертала увагу на міміку, зовнішнє поведінка, жести, фізіогноміку, самостійно виявляючи найбільш суттєві ознаки самого підходящого претендента. Після оцінки поведінки, алгоритм робив висновок про професійних якостях і придатності кандидата.

Творці даного проекту стверджували, що механізм допоможе проводити набір персоналу, починаючи від топових позицій і закінчуючи рядовими спеціальностями. Виняток становлять вакансії, для яких відео співбесіду зазвичай не поширене.

Джерело: http://igry-online.com.ua/