Що таке Live CD

466

Що таке Live CD

Live CD – це дистрибутив операційної системи. Іншими словами – це портативна операційна система. Зазвичай це образ ОС, записаний на CD/DVD диск або USB флешку.

Будь-який такий Лайв Сіді Ви можете створити самі. Для цього Вам потрібно скачати дистрибутив потрібної Вам ОС в інтернеті, а потім записати його на диск. Як це зробити – читайте у статті Як створити образ диска ? Відкрити формати iso, mds / mdf nrg.
Посилання на дистрибутив я Вам не буду давати, бо в інтернеті їх повно і навіть такі відомі компанії як Касперський або Dr. Web роблять свої Live CD з вже вбудованими антивірусами. Але одну я давав у статті Безкоштовні антивірус, сканер, інтернет контроль і Live CD.

Для чого і навіщо потрібен Live CD?
У Росії її найчастіше застосовують для однієї мети – відновити систему після збоїв, викликаних вірусами (“антивірусні” складання підійдуть як ніколи краще) або “криворукістю”.
Ви просто вставляєте диск або флешку в комп’ютер, завантажуєтесь з них, а потім виконуєте дії.
Тому Лайв Сіді часто включають в себе не тільки Операційну Систему, а так само антивіруси і різні системні програми і утиліти, які можуть розбити жорсткий диск, відновити дані і т. п.
В ідеалі ж такі диски використовуються для того, щоб завантаження ОС відбувалася з них, а не з пошкодженої Віссю. У підсумку Ви отримуєте робочу систему (не Вашу), під якою зможете здійснювати різні дії з файлами на жорсткому диску. Найчастіше щоб відновити Вашу Вісь.

У таких дисків є кілька мінусів, таких як: швидкість роботи (завантаження) буде нижчою, адже вона обмежується швидкістю CD/DVD диска або USB-порту, а швидкість жорсткого диска в кілька разів швидше за все одно. Ще Ви не зможете зберігати або змінювати файли на цьому диску.
Є ще кілька мінусів, наприклад псування дисків від частого застосування, але вони не такі значущі.
А загалом у них набагато більше плюсів і один найвагоміший і основний – відновлення працездатності системи.

Типовий приклад використання: windows перестала завантажуватися, а у Вас там багато збережених даних на локальному системному диску. Ви завантажуєтесь з Live CD і переносите з одного локального диска на інший потрібні дані, а потім перевстановлюєте систему (все одно збиралися) спокійно і навіть з форматуванням.

Я не випадково написав що в Росії найчастіше використовують саме для цих цілей, оскільки у всьому світі першочергове завдання інша – це ознайомлення з драім дистрибутивом.
Пояснюю. Приміром, у Вас встановлена Windows 7 Домашня Базова і Ви вирішили встановити іншу систему, але не знаєте яку ще встановити чи знаєте, але мучитеся в сумнівах – адже Ви ще не працювали за нею у себе і не знаєте як себе з нею вести, хоча прочитали купу інформації і переглянули багато відеороликів і картинок про неї.
Розумієте, до чого я хилю? Так так. Ви завантажуєтесь з Live CD іншого дистрибутива ОС (наприклад Ubuntu) і спокійно здійснюєте всі маніпуляції, ніби у Вас вже встановлений цей дистрибутив. Зручно? Так.
От у всьому світі і практикують даний спосіб використання більше ніж перший.
Хоча можна подивитися іншу ОС і без диска, але це в іншій статті.

Ще хотілося б дати цікаву інформацію – Використання Live CD на основі Windows є порушенням ліцензії. Але ми то знаємо, як до цього ставляться в Росії .