Що таке хаб, світч і роутер?

438

Для створення локальної або домашньої мережі потрібні особливі пристрої. З цієї статті Ви дізнаєтеся трохи про них. Я постараюся пояснити як можна простіше, щоб зрозумів кожен.

Призначення.

Хаб (Hub), світч (switch) і роутер (router) призначені для створення мережі між комп’ютерами. Зрозуміло після створення ця мережа буде ще й функціонувати.

Відмінність.

Що таке хаб (hub)


Хаб – це повторювач. Все що до нього підключено – буде повторюватися. На хаб дається один IP адреса і тому все пов’язано.
Наприклад Ви підключили 5 комп’ютерів через Хаб. Щоб передати дані від комп’ютера п’ятого до першого, ці дані будуть проходити через всі комп’ютери мережі. Це схоже на паралельний телефон – доступ до Ваших даних може отримати будь-який комп’ютер і Ви так само. За рахунок цього збільшується навантаження і розподіл. Відповідно чим більше комп’ютерів підключено, тим повільніше буде з’єднання і більше навантаження на мережу. Саме тому в наш час все менше випускають хабів і все менше ними користуються. Зовсім Скоро зникнуть.

Що таке світч (switch)?
Что такое хаб, свитч и роутер?

Світч прийшов на зміну хабу і виправляє недоліки попередника. Кожен підключений до перемикач має свій окремий IP адресу. Цим самим знижується навантаження на мережу і кожен комп’ютер отримає лише те, що йому потрібно і інші про це не дізнаються. Але у світча є недолік, пов’язаний з гідністю. Справа в тому, що якщо Ви хочете розділити мережу на більш ніж 2 комп’ютера, то Вам буде потрібно більше IP адрес. Зазвичай це залежить від провайдера, а він зазвичай дає тільки одну IP-адресу.

Що таке роутер (router)?
Что такое хаб, свитч и роутер?

Роутер – його часто ще називають маршрутизатором. Чому? Та тому що він є сполучною ланкою між двома різними мережами і передає дані, грунтуючись на певному маршруті, зазначеному в його таблиці маршрутизації. Якщо висловлюватися дуже просто, то роутер є посередником між Вашою мережею та виходом в інтернет. Роутер виправляє всі помилки попередників і саме тому в наш час він найбільш популярний. Особливо якщо врахувати той факт, що найчастіше роутери забезпечуються Wi Fi антени для передачі інтернету на бездротові пристрої, а так само мають можливість підключати USB модеми.

Роутер можна використовувати як окремо: ПК -> роутер -> інтернет , так і спільно з іншими пристроями: ПК -> світч/хаб -> роутер -> інтернет .

Ще однією перевагою роутера є його проста установка. Найчастіше від Вас потрібні лише мінімальні знання, щоб підключити, налаштувати мережу і вийти в інтернет.

Отже. Підведу невеликі підсумки.

Всі ці пристрої потрібні для створення мережі. Хаб і світч не особливо відрізняються один від одного. Роутер – потрібне й зручне рішення для створення мережі.