Що таке хаб, світч і роутер?

730

Для створення локальної або домашньої мережі потрібні особливі пристрої. З цієї статті Ви дізнаєтеся трохи про них. Я постараюся пояснити як можна простіше, щоб зрозумів кожен.

Призначення.

Хаб (Hub), світч (switch) і роутер (router) призначені для створення мережі між комп’ютерами. Зрозуміло після створення ця мережа буде ще й функціонувати.

Відмінність.

Що таке хаб (hub)

Хаб – це повторювач. Все що до нього підключено – буде повторюватися. На хаб дається один IP адреса і тому все пов’язано.
Наприклад Ви підключили 5 комп’ютерів через Хаб. Щоб передати дані від комп’ютера п’ятого до першого, ці дані будуть проходити через всі комп’ютери мережі. Це схоже на паралельний телефон – доступ до Ваших даних може отримати будь-який комп’ютер і Ви так само. За рахунок цього збільшується навантаження і розподіл. Відповідно чим більше комп’ютерів підключено, тим повільніше буде з’єднання і більше навантаження на мережу. Саме тому в наш час все менше випускають хабів і все менше ними користуються. Зовсім Скоро зникнуть.

Що таке світч (switch)?
Что такое хаб, свитч и роутер?

Світч прийшов на зміну хабу і виправляє недоліки попередника. Кожен підключений до перемикач має свій окремий IP адресу. Цим самим знижується навантаження на мережу і кожен комп’ютер отримає лише те, що йому потрібно і інші про це не дізнаються. Але у світча є недолік, пов’язаний з гідністю. Справа в тому, що якщо Ви хочете розділити мережу на більш ніж 2 комп’ютера, то Вам буде потрібно більше IP адрес. Зазвичай це залежить від провайдера, а він зазвичай дає тільки одну IP-адресу.

Що таке роутер (router)?
Что такое хаб, свитч и роутер?

Роутер – його часто ще називають маршрутизатором. Чому? Та тому що він є сполучною ланкою між двома різними мережами і передає дані, грунтуючись на певному маршруті, зазначеному в його таблиці маршрутизації. Якщо висловлюватися дуже просто, то роутер є посередником між Вашою мережею та виходом в інтернет. Роутер виправляє всі помилки попередників і саме тому в наш час він найбільш популярний. Особливо якщо врахувати той факт, що найчастіше роутери забезпечуються Wi Fi антени для передачі інтернету на бездротові пристрої, а так само мають можливість підключати USB модеми.

Роутер можна використовувати як окремо: ПК -> роутер -> інтернет , так і спільно з іншими пристроями: ПК -> світч/хаб -> роутер -> інтернет .

Ще однією перевагою роутера є його проста установка. Найчастіше від Вас потрібні лише мінімальні знання, щоб підключити, налаштувати мережу і вийти в інтернет.

Отже. Підведу невеликі підсумки.

Всі ці пристрої потрібні для створення мережі. Хаб і світч не особливо відрізняються один від одного. Роутер – потрібне й зручне рішення для створення мережі.

Кабелі для iphone

6-6-2021

Apple Lightning USB кабель...Apple Lightning USB кабель Foxconn для iPhone/iPad one circle (without box)

Для власників мобільних пристроїв apple

Дуже багато власники мобільних пристроїв apple, а також інших смартфонів часто стикаються з необхідністю перенесення фотографій, відео, аудіо та іншої інформації на свій комп’ютер або ноутбук.  Для цих цілей і були розроблені спеціальні дроти, звані дата-кабелями. Вони оснащуються usb-роз’ємом на одному кінці, і формою підключення до смартфону – на іншому. Це дуже важливий і необхідний аксесуар, який дасть можливість власникам «яблучних» пристроїв синхронізувати всю свою інформацію з ПК. Також хочемо вам порекомендувати https://iloveapple.com.ua кабелі для iphone.

Кабель для iphone 5

Кабель для iphone 5 від компанії vertex має на одному кінці стандартний 8 pin-роз’єм, який поєднується з портом lightning, а на іншому кінці – usb вихід. Він відмінно підходить не тільки для синхронізації інформації смартфона з персональним комп’ютером і ноутбуком, але і для якісної зарядки пристрою. Це багатофункціональний кабель, який замінять собою відразу кілька шнурів, що дуже зручно, так як немає необхідності постійно носити з собою масу проводів і плутатися з роз’ємами. Кабель для iphone 5-універсальний(usb data sync / charger cable). Всього з його допомогою є кілька способів зарядки:

Ви можете забути, нарешті, про невеликі і незручні кнопки, і підключиться до персонального комп’ютера, щоб користуватися всім функціоналом, який пропонує ваш iphone 5. При чому, в найкомфортніших умовах-зручна програмна складова дає можливість легко і швидко завантажувати картинки, мелодії, працювати з записною книгою, контактами та іншими даними. І найголовніше-вам не потрібно буде платити за дорогі сервіси, що пропонують скачування контенту за гроші дорогі смс. Кабель для iphone 5 від надійного виробника може змінити багато чого.

З аксесуарами vertex, ви подаруєте нове життя своєму “яблучному пристрою”. Вся продукції компанії відрізняється підвищеною якістю і надійністю, довговічністю і поліпшеними експлуатаційними характеристиками. Vertex – це професіоналізм, надійність і сучасні технологічні розробки, створені для створення максимально комфортних умов для вас і ваших мобільних пристроїв!