Що таке DirectX ? Як дізнатися версію DirectX ?

413

Що таке DirectX ?

Якщо описувати “науковими” словами, то DirectX – це повний набір, який розробила корпорація Microsoft в оптимальну платформу, що складається з API функцій, який вирішує проблеми з відтворенням відео і запуском комп’ютерних ігор.

Іншими словами DirectX – це програма, без якої гри б не запускалися або сильно гальмували, а також без якої не можливо було б працювати з відео.

Якщо Ви геймер, то знаєте, що майже на кожному диску з грою знаходиться ще й додаток Directx, без якої дана гра не запуститься. Версію прикладають останню, але поки вона доходить до покупця, то з останньої перетворюється в застарілу (Directx оновлюється практично кожні 3 місяці).
Що таке Directx і для чого потрібен Directx Ви гостро відчуєте, коли не зможете запустити улюблену гру з гарною графікою, тривимірною анімацією і об’ємним звуком.
DirectX входить в операційну систему Windows. Розробникам ігор, це дає змогу створювати ігри, які будуть прив’язані жорстко до будь-яких апаратних засобів. Користувачі можуть купувати продукти, не турбуючись про те, що вони не будуть сумісні з апаратурою комп’ютера.

Як дізнатися версію DirectX ?

Для того, щоб дізнатися, яка версія DirectX встановлена на комп’ютері, натисніть сполучення клавіш win + r і вводимо dxdiag (Пуск – Виконати)


Відкриється ось таке віконце, в якому внизу написаний версія системи. До речі, можете подивитися і інші вкладки для інтересу.
Что такое DirectX ? Как узнать версию DirectX ?

Як відновити DirectX ? – пройшовши на офіційну сторінку Microsoft і запустити інсталятор.

Офіційно версії DirectX для Windows XP – 9, для Vista – 10, для Windows 7 – 11. Хоча деякі примудряються і на XP поставити 10.