Шахраї активно заманюють користувачів на фальшиві копії порталу “держпослуги”

26

Всього за кілька останніх днів — з 18 по 21 жовтня — в зоні .ru були зареєстровані 48 доменних імен для сайтів, що імітують портал «держпослуги». Такі веб-ресурси активно експлуатуються зловмисниками для обману користувачів.

Тут і нижче зображення pixabay.com

Про зростання числа імітацій порталу “держпослуги«, як повідомляє газета» коммерсантъ”, розповіли фахівці компанії infosecurity a softline company. Мережеві шахраї реєструють імена, схожі на офіційну адресу державного порталу, наприклад, gosusliga.ru, gosusluni.ru та інші.

Підвищення активності кіберзлочинців пояснюється насамперед введенням нових жорстких обмежень у зв’язку з пандемією. Через погіршення епідеміологічної обстановки в росії введені неробочі дні зі збереженням зарплати з 30 жовтня по 7 листопада. Для входу в різні заклади будуть використовуватися qr-коди.

Шахрайські копії порталу “держпослуги” можуть використовуватися для продажу фальшивих qr-кодів або фішингу. Кіберзлочинці нерідко намагаються отримати доступ до персональних даних користувачів і впровадити шкідливе пз на їх комп’ютери.

” настільки масової реєстрації подібних доменів не спостерігалося з початку літа, коли в москві вводили вимогу при вході в заклади громадського харчування, театри, кінотеатри пред’являти qr-код, що підтверджує вакцинацію або перенесене захворювання, і паспорт», — наголошується в публікації.